Przejdź do treści

Wtorek, 15.10.2019

Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2019-09-03

Biblioteczne inspiracje

Biblioteka Morzeszczyn lubi się rozwijać, dlatego w poniedziałek 26 sierpnia dyrektor książnicy zorganizował dla władz Gminy Morzeszczyn, radnych z Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych, a także dla swoich współpracowników i nauczycieli-bibliotekarzy inspirujący wyjazd.

czytaj całość: Biblioteczne inspiracje

2019-09-03

Kolonie z biblioteką udane!

Od 18 do 23 sierpnia osiemnaścioro dzieci z gminy Morzeszczyn, ale też spoza jej granic, przebywało na wypoczynku wakacyjnym z Biblioteką Morzeszczyn w Ostrzycach. W ciągu tych dni wszyscy brali udział w zorganizowanych wycieczkach, rozgrywkach sportowych i warsztatach.

czytaj całość: Kolonie z biblioteką udane!

2019-09-03

Dożynki Gminy Morzeszczyn 2019

W ostatnią sobotę, dnia 31 sierpnia, odbyły się coroczne Dożynki Gminne, które miały miejsce na placu parkowym przy Urzędzie Gminy w Morzeszczynie. Uroczystość Święta Plonów rozpoczęła się pięknym, kolorowym korowodem, z udziałem Starostów Dożynkowych, Wójta Gminy wraz z małżonką, Przewodniczącej Rady Gminy, delegacji sołeckich z wieńcami dożynkowymi i darami, zespołu ludowego, strażaków OSP, reprezentujących cztery jednostki naszej gminy oraz mieszkańców i zaproszonych gości, w towarzystwie orkiestry dętej „Torpeda” z Tczewa. Trasa wiodła od Szkoły Podstawowej do placu przy Urzędzie Gminy.

czytaj całość: Dożynki Gminy Morzeszczyn 2019

2019-09-03

Dołącz do Masz Głos!

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

czytaj całość: Dołącz do Masz Głos!

2019-09-02

Nowy rok szkolny i nowa Pani Dyrektor

Na początku września jak co roku miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego. Jednak dzisiejszy dzień był bardzo wyjątkowy, ponieważ w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie zaszła istotna zmiana. Stanowisko dyrektora szkoły powierzono Pani Aleksandrze Graban. Stosowne zarządzenie w tej sprawie z życzeniami właściwego rozwoju szkoły złożył Wójt Gminy Morzeszczyn Piotr Laniecki.

czytaj całość: Nowy rok szkolny i nowa Pani Dyrektor

2019-09-02

Informacje o inwestycjach na terenie Gminy

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa trzech inwestycji na terenie Gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: Informacje o inwestycjach na terenie Gminy

2019-09-02

Mobilne Punkty Informacyjne

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą miejscowości Kwidzyn i Tczew i w każdej z nich, jednego dnia będą dostępni dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi.

czytaj całość: Mobilne Punkty Informacyjne


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.