Przejdź do treści

Sobota, 28.11.2020

Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2020-10-02

POD BIAŁO-CZERWONĄ

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie zwraca się z prośbą o włączenie się do projektu „Pod biało-czerwoną", realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

czytaj całość: POD BIAŁO-CZERWONĄ

2020-10-02

Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r..

czytaj całość: Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

2020-10-01

Stan realizacji zadań spisowych w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Gdańsku przesyła informację dot. aktualnego stanu realizacji zadań spisowych w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Według stanu na 30.09.2020 roku dla obszaru gminy Morzeszczyn:

Liczba gospodarstw do spisania: 166,
Liczba gospodarstw, dla których zakończono spis: 20,
Udział procentowy zakończonych formularzy: 12,05%.

czytaj całość: Stan realizacji zadań spisowych w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

2020-09-30

PSR 2020. Konkurs dla Sołtysów

Szanowny Sołtysie,

jesteś autorytetem wśród lokalnej społeczności. To do Ciebie przychodzą mieszkańcy z problemami, to Ty udzielasz im wskazówek. Ostatnio pewnie najczęściej takich, aby rolnicy spełnili swój obowiązek i spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym. Doceniamy Twoje wysiłki. Chcielibyśmy je nagrodzić. Sołtysów w naszym województwie jest bardzo dużo (mamy przecież 1646 sołectw!). Nie możemy więc nagrodzić wszystkich i postanowiliśmy tych najbardziej aktywnych. Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, wystarczy że zgłosisz się do nas (na adres SekretariatUSGDK@stat.gov.pl) i przedstawisz nam swoje działania.

czytaj całość: PSR 2020. Konkurs dla Sołtysów

2020-09-30

PSR 2020. Konkurs dla KGW

Koła Gospodyń Wiejskich to organizacje bardzo ważne dla mieszkańców wsi. Aktywnie działają na rzecz rozwoju środowisk wiejskich i rolnictwa. Często stanowią serce wiejskiej społeczności. Dlatego zwracamy się do Pań z prośbą o współpracę w promocji Powszechnego Spisu Rolnego, który rozpoczął się 1 września i zakończy 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy, a na podstawie wyników w nim uzyskanych będą podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące polityki rolnej i żywnościowej. Prosimy o to, by rozmawiały Panie o spisie i jego ważnej roli z mieszkańcami. Informacje na temat spisu oraz możliwość spisania się jest dostępna na stronie http://spisrolny.gov.pl.

czytaj całość: PSR 2020. Konkurs dla KGW

2020-09-30

Kociewie promowało się w Parku Śląskim w Chorzowie

W miniony weekend Powiat Starogardzki, Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy wsparciu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej promowała Region na Targach Turystyki Weekendowej w Chorzowie. Była to jedna z nielicznych imprez tego typu, które odbyły się w tym roku.

czytaj całość: Kociewie promowało się w Parku Śląskim w Chorzowie

2020-09-28

Biblioteka z dotacją NPRC

Biblioteka Morzeszczyn otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki dofinansowaniu, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a którego operatorem jest Biblioteka Narodowa, instytucja zakupi nowe książki i audiobooki do swoich placówek. Na półki trafią nie tylko bestsellery, ale także literatura zaproponowana przez czytelniczki i czytelników.

czytaj całość: Biblioteka z dotacją NPRC


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.