Przejdź do treści

Poniedziałek, 24.9.2018

Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-08-17

Święto Kociewia

Święto Kociewia w Gdańsku
W Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika od kilkunastu lat Kociewie ma w programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia.

czytaj całość: Święto Kociewia

2018-08-14

50 lat RAZEM

Swoje "Złote Gody" świetowali Państwo Jan i Ludwika Właszyn z Morzeszczyna.

W tak pięknym dniu,jakim jest 50. Rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam wszelkiej pomyślności,pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.

czytaj całość: 50 lat RAZEM

2018-08-14

Gospel w Gniewie już w piątek

GOSPEL 2018 – start w piątek 
Już niebawem, utwory pełne radości i spontaniczności, ponownie rozbrzmią na gniewskiej scenie. W trakcie XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel, Gniew ponownie stanie się miastem muzyki i gościć będzie wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu tczewskiego i nie tylko. Wśród tegorocznych artystów znajdą się m.in. Luxtorpeda, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Chester Burke i Karen Edwards.

czytaj całość: Gospel w Gniewie już w piątek

2018-08-14

Pierwsze Walne Plachandry

25 sierpnia w Piasecznie odbędą się I Walne Plachandry czyli zlot Kociewiaków. Impreza ma na celu integrację Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach: starogardzkim, świeckim i tczewskim. Idea została przedyskutowana i przyjęta podczas spotkań starostów i działaczy istniejących na Kociewiu  pozarządowych organizacji społeczno-kulturalnych i instytucji kultury. Nazwę zaproponowała p. prof. Maria Pająkowska-Kensik.

czytaj całość: Pierwsze Walne Plachandry

2018-08-14

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu
Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury

czytaj całość: Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

2018-08-13

DoMOWY za nami !!

Rodzinne warsztaty językowe za nami!
30 lipca w morzeszczyńskiej bibliotece odbyły się warsztaty „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”.Z tej okazji na zaproszenie instytucji odpowiedzieli najmłodsi czytelnicy wraz ze swoimi mamami, którzy przynieśli ze sobą dziecięce przekręty i wynalazki językowe swoich rodzin.
Celem programu DoMowy było pochylenie się nad rodzinnym, domowym językiem naszej społeczności.  Podczas warsztatu wszystkie nowe słówka utrwaliliśmy plastycznie, pochyliliśmy się też nad podarowaną przez organizatorów (Centrum Edukacji Obywatelskiej) literaturą dziecięcą. Oceniliśmy ile słów zna mama, ile słów znają dzieci oraz ile słów znają nasi młodsi i starsi koledzy.  W wyniku losowego doboru przyimków, słów i końcówek, tworzyliśmy też zupełnie nowe wyrazy.
Na koniec naszego spotkania rodziny stworzyły swoje własne rodzinne słowniki – pełne uśmiechu, zabawy i wspomnień.
Efekty naszej pracy można zobaczyć w fotorelacji -> http://morzeszczyn.naszabiblioteka.com/galeria/g,domowy-30-07-2018r
Dziękujemy za udział w warsztatach!

czytaj całość: DoMOWY za nami !!

2018-08-10

Utrudnienia drogowe – 12 sierpnia – CYKLO Pelplin

Dnia 12 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig szosowy CYKLO Pelplin. W związku z imprezą na terenie gminy Morzeszczyn wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku Borkowo – Rzeżęcin skrzyżowanie – Nowa Cekiew.

czytaj całość: Utrudnienia drogowe – 12 sierpnia – CYKLO Pelplin


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.