Przejdź do treści

Czwartek, 18.10.2018

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-09-11

Narodowe czytanie za nami

W minioną sobotę czytelnicy biblioteki mieli okazję spotkać się w morzeszczyńskim parku przy gigantycznym biurku. Okazją ku temu było Narodowe Czytanie, które w tym roku skupiało się na powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Mieszkańcy Gminy Morzeszczyn nie zawiedli.


czytaj całość: Narodowe czytanie za nami

2018-09-11

Kurs szyty na miarę

KURS SZYTY NA MIARĘ

Grupa nieformalna "Szalone nożyczki" serdecznie zaprasza na bezpłatny KURS SZYCIA NA MASZYNIE adresowany głównie do osób biernych zawodowo z terenu Gminy Morzeszczyn (bezrobotni, renciści, emeryci). Warsztaty będą się odbywały raz w tygodniu od października do połowy grudnia br. w morzeszczyńskiej bibliotece.
Kurs szycia na maszynie obejmować będzie przyswojenie terminologii i zapoznanie z podstawami krawiectwa, projektowaniem produktu i wykrajaniem materiału, naukę obsługi i wykorzystanie sprzętu szyjącego a także omówienie podstawowych ściegów z maszyn i ich zastosowanie oraz przede wszystkim - tworzenie prac z ich wystawą i ewaluacją. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną krawcową. Uczestnicy rozpoczną tworzenie niecodziennych wyrobów, takich jak poduszki, maskotki, opaski na oczy i wiele innych.
Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.W wyniku rekrutacji wyłonimy 10-12 uczestników, którzy rozpoczną kurs na przełomie września i października br.Na zgłoszenia czekamy do 21 września 2018 r. Wybrane osoby powiadomione zostaną drogą telefonicznądo 25 września 2018 r.
Zapisy i więcej informacji: Biblioteka Morzeszczyn, tel. 58 536 29 17 lub 514 990 266

czytaj całość: Kurs szyty na miarę

2018-09-07

Spotkanie z Mieszkańcami

Problem walki z zanieczyszczeniem powietrza w ostatnim czasie nabiera coraz większej wagi, dlatego powstał Krajowy Program "Czyste Powietrze". Celem programu jest nie tylko modernizacja instalacji grzewczych, ale równiez poprawa efektywności energetycznej poprzez działania termomodernizacyjne budynków jednorodzinnych.

Z uwagi na w/w problem i możliwość pozyskania dotacji na ten cel, Wójt Gminy Morzeszczyn serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, które odbędzie się 8 września 2018 r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie.

czytaj całość: Spotkanie z Mieszkańcami

2018-09-06

Kurs KOMPUTEROWY

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie serdecznie zaprasza na kurs komputerowy i językowy. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące zajęć można uzyskać w w/w instytucji.

czytaj całość: Kurs KOMPUTEROWY

2018-09-06

Dodatkowe zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie serdecznie zaprasza na dodatkowe zajęcia: warsztaty taneczne, nauka gry na instrumentach oraz kurs językowy. Oferta sierowana jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Szczegółowych informacji udziela GOK w Morzeszczynie, ul. Kociewska 12, tel: (58) 536-27-19 wew. 17.

czytaj całość: Dodatkowe zajęcia

2018-09-06

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, że 7 września w piątek od godz. 6:00 odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych, proszę o przygotowanie zbędnych odpadów (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, opony).

czytaj całość: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

2018-09-05

NARODOWE CZYTANIE

Serdecznie zapraszamy na Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Morzeszczynie 08.09.2018 r. godzina 14:00 miejsce spotkania to PARK PRZY GIGANTYCZNYM BIURKU.

czytaj całość: NARODOWE CZYTANIE


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.