Przejdź do treści

środa, 23.1.2019

Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-12-17

Rodzinne Strojenie Choinki

Drzewko bożonarodzeniowe jest symbolem życia i odradzania, ukazującym wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia, które są tuż przed nami, dlatego dnia 16 grudnia, w niedzielne popołudnie, mieszkańcy gminy Morzeszczyn zebrali się przy choince przed Urzędem Gminy w Morzeszczynie, aby, jak co roku, ozdobić ją na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

czytaj całość: Rodzinne Strojenie Choinki

2018-12-17

"Świąteczny Smak Tradycji na Kociewiu"

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia.

czytaj całość: "Świąteczny Smak Tradycji na Kociewiu"

2018-12-17

Informacja

W dniu 20 grudnia 2018 r. w godz. 9:00-14:00 Szef Obrony Cywilnej Gminy Morzeszczyn przeprowadzi Gminne Ćwiczenie Obrony Cywilnej pod kryptonimem "stulecie 2018".
Za utrudnienia z tym związane przepraszamy.

czytaj całość: Informacja

2018-12-17

Warsztaty debatowania po oxfordzku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie

Młodzi uczyli sie debatować po oksfordzku. Poznali zasady dotyczące przebiegu debaty oraz spróbowali swoich sił w jej próbnej odsłonie - co poza teorią dostarczyło im także wiedzy praktycznej. Warsztat poprowadził Konrad Mania - student prawa, działacz społeczny, zajmujący się kontaktem z mediami w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin. Organizatorem było Stowarzyszenie Drabka.

czytaj całość: Warsztaty debatowania po oxfordzku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie

2018-12-17

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie

MIKOŁAJKI to świetny czas na spędzenie w szkole czasu inaczej niż zwykle. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do „promocji” – mikołajkowa czapka zwalnia z odpytywania.

Klasy I- IV odwiedziła Pani Mikołajowa z Mikołajem. Maluchy opowiadały o Mikołaju, czytały historie o nim, tańczyły, rysowały wymarzone prezenty oraz pozowały do zdjęć.

To były też chwile wzruszające, ponieważ wśród wielu życzeń do Mikołaja znalazły się takie, które wywoływały łezkę w oku np. zdrowa rodzina, powrót taty do domu.

Wierzymy, że zaczarowaliśmy tak ten Mikołajkowy czas, ze wszystkie życzenia się spełnią.

czytaj całość: Mikołajki w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie

2018-12-17

Z życia szkoły

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Morzeszczyna wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym „NIEĆPA 2019”. Ma ono na celu promocję życia bez uzależnień. W tym roku spotkanie odbyło się w Hali ERGO ARENA w Gdańsku. Corocznym spotkaniom NIEĆPY towarzyszy hasło: " NIE PALĘ , NIE PIJĘ , NIE ĆPAM".

Oprócz tego młodzież miło spędziła czas na koncercie zespołu „Na 100%” oraz Ewy Farny.

czytaj całość: Z życia szkoły


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.