Przejdź do treści

Czwartek, 18.10.2018

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-09-28

Dziękujemy !! za 32 lata wspólnej pracy Pani Marzenie Rychlickiej

Dzisiaj po 32 latach pracy, pożegnaliśmy naszą koleżankę z pracy Marzenę Rychlicką.

Marzenko dziękujemy Ci za owocną współpracę i zaangażowanie, a także życzymy by nowa praca dawała jeszcze więcej satysfakcji, sprawiała, że każdy dzień będziesz zaczynać z uśmiechem i nie będziesz jej traktowała jako obowiązek, ale jako przyjemność. Powodzenia w dalszej drodze zawodowej i dużo sukcesów.

czytaj całość: Dziękujemy !! za 32 lata wspólnej pracy Pani Marzenie Rychlickiej

2018-09-27

OSP otrzymało nowe sprzęty.

W ubiegły czwartek 20 września w świetlicy Domu Strażaka w Nowej Cerkwi odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego jednostkom OSP z terenu Gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: OSP otrzymało nowe sprzęty.

2018-09-27

Zagraliśmy dla Zosi

23.09.2018 r. w niedzielne popołudnie na Morzeszczyńskim Orliku rozgrywany był turniej piłki nożnej. Były to szczególne zawody, ponieważ zarówno zawodnicy, jak i kibice wspierali tego dnia mieszkankę Morzeszczyna - Zosię, która w najbliższym czasie poddana zostanie operacji stóp.

czytaj całość: Zagraliśmy dla Zosi

2018-09-25

Wyścigi TRAKTORÓW w Borkowie

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Pomocna Dłoń" z Borkowa i Babrzysko serdecznie zapraszają na I Wyścig Traktorów, który odbędzie się 30.09. 2018 r. w niedzielę w Borkowie.

czytaj całość: Wyścigi TRAKTORÓW w Borkowie

2018-09-25

Nie pal śmieci, nie truj siebie i swoich dzieci

Niedługo rozpoczynamy sezon grzewczy pamiętajmy aby w naszych domach nie ulegać pokusie pozbywania się śmieci paląc je w piecach domowych. Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Palenie odpadów w piecach domowych jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska.

czytaj całość: Nie pal śmieci, nie truj siebie i swoich dzieci

2018-09-25

Nowa usługa w BIBLIOTECE

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece. Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Morzeszczyn przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

czytaj całość: Nowa usługa w BIBLIOTECE

2018-09-21

INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

1. Przetrzymywać drób na ogrodzonej przestrzeni, pod warunkiem uniemożliwienia kontaktów z dzikim ptactwem;
2. Przechowywać paszę w pomieszczeniach zamkniętych lub pod szczelnym przykryciem, uniemożliwiającym kontakt z dzikim ptactwem;
3. Karmić i poić drób w pomieszczeniach zamkniętych, do których nie mają dostępu ptaki dzikie;
4. Stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem;
5. Stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków,
w których utrzymywany jest drób.

czytaj całość: INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.