Przejdź do treści

Piątek, 24.11.2017

Imieniny: Emmy, Flory, Romana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2017-11-14

Metropolitalna Karta do Kultury w Gminie Morzeszczyn

Morzeszczyńska biblioteka dołączyła do grona książnic, które oferują swoim czytelnikom METROPOLITALNĄ KARTĘ DO KULTURY. Już do listopada każdy mieszkaniec gminy ma okazję dołączyć do grona uczestników projektu i odebrać tę wyjątkową przepustkę do świata książek, sztuki, muzyki i teatru. Nie jest to bowiem zwykła karta biblioteczna, lecz klucz do fenomenalnej oferty kulturalnej w Trójmieście i najbliższej okolicy.

czytaj całość: Metropolitalna Karta do Kultury w Gminie Morzeszczyn

2017-11-14

Nabór zgłoszeń na III Gminną Galę Wolontariatu

Stowarzyszenie DRABKA ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną na terenie Gminy Morzeszczyn. Nagrody w 6 kategoriach zostaną wręczone podczas III Gminnej Gali Wolontariatu 2017.

czytaj całość: Nabór zgłoszeń na III Gminną Galę Wolontariatu

2017-11-10

Uwaga! Silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne nr 89 otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

czytaj całość: Uwaga! Silny wiatr

2017-11-09

Możliwa przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy w Morzeszczynie informuje mieszkańców   wsi   MAJEWO , LIPIA GÓRA, GĄSIORKI I KRÓLÓW LAS , że  w  dniach od 15 do 16  listopada 2017 roku w   godzinach od   8oo do  16oo mogą wystąpić przerwy w dostawie wody  w  związku z      płukaniem    poszczególnych  sieci wodociągowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy

Morzeszczyn

Piotr Laniecki

czytaj całość: Możliwa przerwa w dostawie wody

2017-11-09

Biblioteka w Morzeszczynie zaprasza na spotkanie autorskie

Biblioteka w Morzeszczynie zaprasza wszystkich miłośników Pana Samochodzika i nie tylko, na spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim, który jest kontynuatorem cyklu książek o przygodach niezłomnego kustosza i poszukiwacza skarbów. Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 w budynku biblioteki, przy ul. Dworcowej 3.

Serdecznie zapraszamy.

czytaj całość: Biblioteka w Morzeszczynie zaprasza na spotkanie autorskie

2017-11-09

Odnowione kapliczki i intrygujący Francuz

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że zmieniają się przydrożne kapliczki na terenie naszej gminy i okolic. Te, które wydawałoby się, że nie nadają się już do odbudowy, zyskują nowy blask. A to wszystko dzięki zamiłowaniu mieszkańca miejscowości Olsze, pana Andrzeja Tworkowskiego, który odkrył w sobie pasję i potrzebę przywracania ich do stanu świetności.

Nowa Cerkiew, Olsze, Gętomie, czy Gogolewo, to prace zakończone. Każda z kapliczek jest inna, każda ma inną historię, niektóre są zapomniane, jak ta w gętomskim lesie, o której większość mieszkańców naszych terenów nawet nie wiedziała.

czytaj całość: Odnowione kapliczki i intrygujący Francuz


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.