Przejdź do treści

Czwartek, 21.6.2018

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-06-05

ZAWIESZENIE NABORU WNIOSKÓW O USUWANIE AZBESTU

W związku opublikowaną na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/nabor-wnioskow-zawieszony) informacją o zawieszeniu naboru wniosków w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2018).
Wójt Gminy Morzeszczyn informuje, że dotychczas złożone wnioski pozostaną bez rozpatrzenia do czasu wznowienia naboru przez Fundusz.
Nabór wniosków został zawieszony z powodów niezależnych od Wójta Gminy oraz WFOŚiGW.

czytaj całość: ZAWIESZENIE NABORU WNIOSKÓW O USUWANIE AZBESTU

2018-06-05

Działaj Lokalnie 2018

Dnia 25 maja 2018 odbyło się posiedzenie Komisji Grantowej w ramach konkursu Działaj Lokalnie X 2018. Decyzją Komisji 18 wniosków zostało rekomendowanych do dofinansowania na łączną kwotę 62.010 złotych!
Łącznie w ramach tegorocznej edycji wpłynęło 25 wniosków. Grupy i organizacje aplikowały o niespełna 128.000 złotych. Wszystkie aplikacje przeszły ocenę formalną z wynikiem pozytywnym i skierowano je do oceny merytorycznej niezależnej komisji.

czytaj całość: Działaj Lokalnie 2018

2018-06-05

Wizyta w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa w Kwidzynie

W piątek 25 maja br. mieszkańcy naszej gminy odbyli podróż za Wisłę do Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie, podczas wizyty mieli możliwość zwiedzenia nowo wybudowanego obiektu stowarzyszenia wraz z okolicą oraz dowiedzieli się jak niebezpieczne jest spalanie odpadów w piecach i smog fotorelacja poniżej ...

czytaj całość: Wizyta w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa w Kwidzynie

2018-05-30

ODWOŁANIE KOMUNIKATU !!!

Wójt Gminy Morzeszczyn w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Tczewie informuje odbiorców wody w m. Kierwałd, że woda może być używana w pełnym zakresie bez potrzeby uprzedniego przegotowania.

O D W O Ł A N I E

KOMUNIKAT

Wójt Gminy Skórcz w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Starogardzie Gdańskim informuje odbiorców wody korzystających z wodociągu gminnego w miejscowościach: Barłożno, Mirotki, Miryce, Ryzowie, Mieliczki, Wyb. Wielbrandowskie, Wielbrandowo, Kierwałd – Gmina Morzeszczyn

że woda może być używana
w pełnym zakresie bez potrzeby uprzedniego przegotowania.

W dniu 26.05.2018 r. stwierdzono brak obecności bakterii grupy coli w próbach pobranych z punktów zgodności służących do oceny jakości wody: Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirotkach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Barłożnie, stacji uzdatniania wody w Barłożnie.

Jednocześnie informuje, że zapobiegawczo nadal do wody dozowany będzie chlor w stężeniu dopuszczalnym do spożycia.

czytaj całość: ODWOŁANIE KOMUNIKATU !!!

2018-05-29

Nocny rajd na orientację MOCZARY 2018 w Borkowie

Kociewski Klub Turystyczny zaprasza na nocny rajd MOCZARY 2018, który odbędzie się  z 2 na 3 czerwca w Borkowie. Start w różnych kategoriach wiekowych o godz. 21:00 przy świetlicy. Szczegóły na plakacie.

czytaj całość: Nocny rajd na orientację MOCZARY 2018 w Borkowie

2018-05-25

XVI Rowerowy Rajd Gwiaździsty

27 maja (niedziela) Starostwo Powiatowe w Tczewie, przy współudziale samorządów miast i gmin Powiatu Tczewskiego, Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach oraz Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie już po raz siedemnasty zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej do udziału w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

czytaj całość: XVI Rowerowy Rajd Gwiaździsty

2018-05-23

KOMUNIKAT

Wójt Gminy Skórcz informuje odbiorców wody z wodociągu gminnego z miejscowości: Barłożno, Mirotki, Miryce, Ryzowie, Mieliczki, Wybudowanie Wielbrandowskie, Wielbrandowo, Kierwałd Gmina Morzeszczyn, że istnieje podejrzenie występowania zanieczyszczenia wody bakteriami z grupy coli.

Wodę do bezpośredniego spożycia, mycia i sporządzania posiłków można używać po uprzednim przegotowaniu.

Wójt Gminy Skórcz
Sławomir Czechowski

czytaj całość: KOMUNIKAT


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.