Przejdź do treści

Czwartek, 21.3.2019

Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2019-03-14

Zapraszamy na V sesję VIII Kadencji Rady Gminy Morzeszczyn

Porządek obrad V sesji VIII Kadencji Rady Gminy Morzeszczyn

zwołanej na dzień 27 marca 2019r. o godz.11.00 w sali Urzędu Gminy w Morzeszczynie

czytaj całość: Zapraszamy na V sesję VIII Kadencji Rady Gminy Morzeszczyn

2019-03-13

"Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni" w Bibliotece w Morzeszczynie

Od lutego przy Bibliotece Morzeszczyn odbywają się bezpłatne warsztaty z cyklu "Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni", które są adresowane do dzieci i młodzieży pragnącej zgłębiać praktyczną wiedzę nt. Internetu, robotyki i mediów społecznościowych. Spotkania odbywają się we współpracy z Fundacją Obywatelską w Gniewie.

czytaj całość: "Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni" w Bibliotece w Morzeszczynie

2019-03-13

Ochrona środowiska jako pretekst do wspólnej rozmowy, czyli… Rozmowy przy wspólnym stole po raz kolejny w morzeszczyńskiej bibliotece.

27 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Rozmowy przy wspólnym stole". Tym razem tematem przewodnim była ochrona środowiska. Rozmawiano o zagrożeniach związanych z niszczeniem przyrody oraz o programach, które te zagrożenia niwelują.

czytaj całość: Ochrona środowiska jako pretekst do wspólnej rozmowy, czyli… Rozmowy przy wspólnym stole po raz kolejny w morzeszczyńskiej bibliotece.

2019-03-13

Cykliczne spotkanie sieci dyrektorek i dyrektorów bibliotek publicznych tym razem w Morzeszczynie

6 marca br., w morzeszczyńskiej bibliotece odbyło się cykliczne spotkanie sieci dyrektorek i dyrektorów bibliotek publicznych z terenu powiatu tczewskiego i wschodniej części powiatu starogardzkiego, w którym uczestniczyli szefowie instytucji z Bobowa,  Gniewu, Pelplina, Skórcza, Starogardu Gdańskiego oraz oczywiście z Morzeszczyna. Obecny był również wójt Gminy Morzeszczyn, Piotr Laniecki. Tego typu spotkania są fenomenalnym forum wymiany wiedzy i wzajemnego wsparcia kadry menedżerskiej bibliotek publiczych.

czytaj całość: Cykliczne spotkanie sieci dyrektorek i dyrektorów bibliotek publicznych tym razem w Morzeszczynie

2019-03-13

Dzień Kobiet w Morzeszczynie!

Dzień 8 marca, jest dniem szczególnym dla wszystkich Kobiet! Tego dnia każda Kobieta chce i powinna czuć się wyjątkowo. Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie, jak co roku, pragnie docenić i sprawić radość  oraz chwilę przyjemności wszystkim Paniom. Choć mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto cały rok, to jednak warto celebrować ten szczególny dzień, gdyż "Dzień Kobiet" to ważne w naszej tradycji  święto, więc pamiętajmy o Nim.

czytaj całość: Dzień Kobiet w Morzeszczynie!

2019-03-12

Wdrażanie programu azotanowego

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tczewie zaprasza rolników, przedstawicieli Urzędów Gmin oraz zainteresowane osoby na warsztaty pt. „Wdrażanie programu azotanowego”. Warsztaty te są częścią projektu pn. Ograniczenia zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód, realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, przy współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj całość: Wdrażanie programu azotanowego


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.