Przejdź do treści

Niedziela, 20.5.2018

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-05-11

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

To właśnie dziś, 11 maja, obchodzimy „DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA”! Jest to już 12 edycja akcji, w której zachęcamy do segregacji odpadów. Dziękujemy Wam, że w tym roku również jesteście z nami!

czytaj całość: DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

2018-05-10

Dzień Strażaka w Nowej Cerkwi

Wójt Gminy Morzeszczyn oraz Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzeszczynie zapraszają na gminne obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 12 maja 2018 r. w Nowej Cerkwi.

czytaj całość: Dzień Strażaka w Nowej Cerkwi

2018-05-10

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Morzeszczynie informuje mieszkańców wsi KIERWAŁD, że dnia 11 maja 2018 roku w godzinach  od 10oo do 16oo mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w związku z płukaniem sieci wodociągowej.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wójt Gminy Morzeszczyn

czytaj całość: Ogłoszenie

2018-05-08

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest

Gmina Morzeszczyn po raz kolejny zamierza przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”. Gmina wystąpi z wnioskiem o przyznanie dotacji w imieniu właścicieli obiektów na terenie Gminy Morzeszczyn, którzy w 2018 r. planują usunąć z terenów swoich nieruchomości odpady zawierające azbest.

czytaj całość: Nabór wniosków o udzielenie dotacji na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest

2018-05-02

4 RODZINNY PIKNIK BIBLIOTECZNY W MORZESZCZYNIE

Już 5 maja (sobota) w cieniu gigantycznego biurka w Morzeszczynie odbędzie się Rodzinny Piknik Biblioteczny. Będzie to już trzecia edycja radosnego świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, do czego zaprasza miejscowa biblioteka wraz z partnerami. W godz. 12:00 – 16:00 na wszystkich czytelników i sympatyków morzeszczyńskiej książnicy będzie czekała moc atrakcji.

czytaj całość: 4 RODZINNY PIKNIK BIBLIOTECZNY W MORZESZCZYNIE

2018-04-24

Biblioteka będzie animowała dzieci w Majewie

Biblioteka Morzeszczyn znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów, którego organizatorem i fundatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK. Cykl warsztatów i spotkań pod nazwą Kuźnia sztuk jest adresowany do dzieci z sołectwa Majewo, a realizowany będzie w tamtejszej bibliotece oraz terenie parkowym. Zajęcia potrwają do końca 2018 roku, a kwota dofinansowania to 4.000 zł.

czytaj całość: Biblioteka będzie animowała dzieci w Majewie

2018-04-23

Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy święto naszej planety - Dzień Ziemi. W ramach uczczenia tego dnia Wójt Gminy Morzeszczyn zorganizował w poniedziałek 23 kwietnia wyjazd dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w  Nowej Cerkwi do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa w Kwidzynie.

czytaj całość: Obchody Dnia Ziemi


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.