Przejdź do treści

Sobota, 22.2.2020

Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2020-02-18

e-PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, za 2019 r. przygotuje dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa.
czytaj całość: e-PIT

2020-02-13

Seminarium Rolnicze w Swarożynie

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie zaprasza rolników powiatu tczewskiego i starogardzkiego na „Seminarium Rolnicze” w 10 marca 2020 r.

czytaj całość: Seminarium Rolnicze w Swarożynie

2020-02-12

Znalazłeś martwego dzika? Zgłoś to!

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej.

W związku z zagrożeniem ASF należy pamiętać, że w lesie:

  • nie wolno pozostawiać żadnych odpadków żywnościowych;
  • należy powstrzymać się od wywoływania hałasu, który powoduje płoszenie dzików (w tym używania sprzętów lub pojazdów powodujących hałas);
  • nie nalezy spuszczać psów ze smyczy.

Ścisłe przestrzeganie niniejszych zasad minimalizuje ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby, w tym ryzyko wprowadzenia ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.

Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska. Pojęcie "pdłe dziki" oznacza zwłoki dzików (w tym dzików zabitych w wypadkach komunikacyjnych) świeże lub w dowolnym stadium rozkładu, w tym również kości dzików.

czytaj całość: Znalazłeś martwego dzika? Zgłoś to!

2020-02-12

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Od 15.02.2020r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dzieci w wieku 3 - 6 lat.  Kartę zgłoszenia dziecka 3, 4, 5, 6 letniego można pobrać w zakładce - dokumenty szkole następnie złożyć w sekretariacie szkoły.
Termin składania wniosków  - 30.03.2020 r.

czytaj całość: REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

2020-02-11

Bal Przebieranców dla dzieci

Karnawał to czas radości i zabawy. Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie jak co roku stara się, aby mieszkańcy mieli możliwość uczestniczenia w tego typu imprezach.

Dlatego też, dnia 30 stycznia w czwartkowe popołudnie zorganizowany został Bal Przebierańców dla dzieci, a świetlica GOK w Dzierżążnie zamieniła się w piracką łódź, gdzie Animatorzy z Grupy Imprezowej „Forty Degrees” porwali wszystkich milusińskich do wspólnej zabawym, czyli na „Pirackie Party”.

czytaj całość: Bal Przebieranców dla dzieci

2020-02-11

Rozdanie nagród z Konkursu "Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa"

Dnia 31 stycznia o godzinie 17.00 w świetlicy GOK w Dzierżążnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród z  Gminnego Konkursu  Plastycznego, pt. „Ozdoba i Kartka Bożonarodzeniowa”, którego organizatorem  był Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie przy współpracy szkół gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: Rozdanie nagród z Konkursu "Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa"

2020-02-11

"Zlot Czarownic" w Dzierżążnie

Upiorne stroje, mroczne makijaże…tak wglądał tegoroczny Babski Bal Przebierańców, który od 14-stu już lat organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie. W piątkowy wieczór, dnia 07 lutego, spotkało się prawie pięćdziesiąt „czarownic”, by w ten karnawałowy czas pobawić się w babskim towarzystwie.

czytaj całość: "Zlot Czarownic" w Dzierżążnie


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.