Przejdź do treści

Piątek, 20.10.2017

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2017-10-10

Wywiad z Magdaleną Tkaczyk w Dzienniku Tczewskim!

Bardzo ciekawy artykuł o hafcie kociewskim oraz wyawiad z Panią Magdaleną Tkaczyk ukazały się w Gazecie Tczewskiej. Pani Magda, jako mieszkanka Morzeszczyna i długoletnia pracownica Urzędu Gminy w Morzeszczynie, postawiła sobie za zadanie rozpropagowanie haftu kociewskiego. Wszystko zaczęło się od promocji naszej gminy opartej właśnie na hafcie, a później zamieniło się w pasję pani Magdy, która teraz zajmuje się ozdabianiem porcelany, ubrań, butów i innych artykułów haftem kociewskim. Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu: http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/kociewie-haft-kociewski-w-cieniu-kaszubskiego-mieszkanka,4268213,artgal,t,id,tm.html

czytaj całość: Wywiad z Magdaleną Tkaczyk w Dzienniku Tczewskim!

2017-10-09

Szarzy Mnisi przeszli ulicami Nowej Cerkwi

Po raz trzeci, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie, przeszedł ulicami Nowej Cerkwi Orszak Cysterski. Corocznie uczestniczy w nim wielu mieszkańców Gminy Morzeszczyn i całego Kociewia. Okazją do wspólnego przemarszu jest odpust bracki obchodzony w miejscowym kościele.

czytaj całość: Szarzy Mnisi przeszli ulicami Nowej Cerkwi

2017-10-06

Warsztaty DJ-skie dla młodych w morzeszczyńskiej bibliotece

W morzeszczyńskiej bibliotece w październiku i listopadzie będą trwały niecodzienne warsztaty. Szansę na poznanie tajników sztuki DJ-skiej otrzymają młodzi chłopacy i dziewczyny w wieku 12-19 lat. Cotygodniowe warsztaty będą się odbywały – począwszy od 12 października – w każdy czwartek, w godz. 16:00 – 18:00.

czytaj całość: Warsztaty DJ-skie dla młodych w morzeszczyńskiej bibliotece

2017-10-05

VIII Sympozjum Kulinarne „O jeściu na Kociewiu”

W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie zapraszam miłośników regionalnej kuchni na VIII Sympozjum Kulinarne  „O jeściu na Kociewiu”, które odbędzie się  w Domu Kultury w Subkowach dnia 7 października 2017 roku. Początek godz. 16:00

czytaj całość: VIII Sympozjum Kulinarne „O jeściu na Kociewiu”

2017-10-05

PAPIEROWA MANUFAKTURA od 10 paździrnika w Morzeszczynie

Mała Pracownia Rękodzieła oraz Biblioteka w Morzeszczynie zapraszają na cykl warsztatów pn.  Papierowa Manufaktura. Pierwsze zajęcia już 10 października o godz. 15:00 w morzeszczyńskiej bibliotece. Łącznie odbędzie się 5 cotygodniowych spotkań, na których uczestnicy będą tworzyć kartki okolicznościowe.

Zapisy: biblioteka@morzeszczyn.pl lubtel. 58 536 29 17

czytaj całość: PAPIEROWA MANUFAKTURA od 10 paździrnika w Morzeszczynie

2017-10-05

Orszak Cysterski w Nowej Cerkwi

Już po raz trzeci przejdzie ulicami Nowej Cerkwi ORSZAK CYSTERSKI. Wydarzenie, do którego udziału organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców Nowej Cerkwi, ale całej Gminy Morzeszczyn i Kociewia, odbędzie się z okazji Odpustu Brackiego ku czci Nowocerkiewskiej Królowej Różańca św. - 8 października.

czytaj całość: Orszak Cysterski w Nowej Cerkwi

2017-10-04

Sięgnij po paczkę literacką

Placówki biblioteczne z terenu gminy Morzeszczyn znalazły się wśród 1200 książnic z całej Polski, do których trafiły paczki literackie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do bibliotek w Morzeszczynie, Majewie i Dzierżążnie trafiło 21 książek i 2 audiobooki. Wszystkie niedługo będą dostepne. Serdecznie zapraszamy do czytania!

czytaj całość: Sięgnij po paczkę literacką


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.