Przejdź do treści

Czwartek, 28.5.2020

Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2020-05-15

Biblioteka w sieci

Biblioteka Morzeszczyn od początku wprowadzenia obostrzeń związanych z funkcjonowaniem bibliotek przeniosła swoją działalność kulturalną do Internetu - prowadzone są spotkania on-line, warsztaty i konkursy dla najmłodszych. Trwająca od ponad dwóch miesięcy epidemia to egzamin dla instytucji kultury, które muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

czytaj całość: Biblioteka w sieci

2020-05-13

Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2020

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 12 maja 2020 r. podjął Uchwałę Nr 375/146/20 o zmianie uchwały w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” w związku z rozprzestrzenieniem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”.

W celu przeprowadzenia konkursu w warunkach bezpiecznych zarówno dla uczestników, jak i komisji oceniających, zmianie uległy terminy poszczególnych etapów konkursów. Komisje gminne w terminie do 30 czerwca br. zgłaszają laureatów etapu gminnego do etapu powiatowego, a komisje powiatowe do 31 lipca 2020 r. przesyłają poprzez platformę ePUAP prezentację multimedialne laureatów powiatowych do etapu wojewódzkiego.

Wojewódzka komisja konkursowa, na podstawie przesłanych zgłoszeń, opisów wsi i zagród oraz prezentacji ze zdjęciami, dokona oceny oraz sporządzi protokół do dnia 31 sierpnia 2020 r. W tegorocznej edycji konkursu komisja wojewódzka nie będzie dokonywała wizytacji terenowych laureatów etapu powiatowego, tj. wsi i zagród.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w regulaminie.

czytaj całość: Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2020

2020-05-12

Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 przyjęty przez Radę Ministrów

Epidemia COVID-19 nie tylko dezorganizuje życie społeczne i gospodarcze, ale również wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie organizacji pozarządowych. W ramach realizacji zadań publicznych przedstawiciele III sektora prowadzą placówki dla bezdomnych, szkoły czy domy dziennego pobytu, organizują działania kulturalne, sportowe czy edukacyjne. Obecnie dużą część z nich muszą zawiesić, a placówki zamknąć. Istotnym problemem sygnalizowanym przez organizacje jest konieczność ponoszenia kosztów stałych funkcjonowania organizacji w sytuacji drastycznego spadku wpływów z odpłatnej działalności statutowej i działalności gospodarczej. Wspomniane podmioty sygnalizują także problemy związane z rozliczaniem poniesionych wydatków na działania, które musiały zostać odwołane z powodu zagrożenia epidemiologicznego. W skrajnych przypadkach przedłużanie sytuacji kryzysowej oraz brak wsparcia rządu może grozić likwidacją organizacji.

W odpowiedzi na te problemy, zgodnie z zapowiedziami  wicepremiera prof. Piotra Glińskiego procedowane były przepisy wdrażające działania osłonowe skierowane do organizacji pozarządowych.

czytaj całość: Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 przyjęty przez Radę Ministrów

2020-05-11

Biblioteka Morzeszczyn otwarta dla czytelników

Po dwóch miesiącach ograniczonej działalności, Biblioteka Morzeszczyn wznawia możliwość zwrotów i wypożyczania książek oraz innych materiałów bibliotecznych. Instytucja jest dostępna dla czytelników od poniedziałku, 11 maja. Funkcjonowanie w nowej rzeczywistości – w czasie trwania epidemii COVID-19 – regulują procedury bezpieczeństwa przygotowane dla morzeszczyńskiej książnicy.

czytaj całość: Biblioteka Morzeszczyn otwarta dla czytelników

2020-05-07

Komunikat o otwarciu Urzędu Skarbowego w Tczewie

    W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z elektronicznych form obsługi Klienta
  • Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami.
  • W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, wprowadzamy możliwość wizyty w urzędzie przez 2 dni w tygodniu.

czytaj całość: Komunikat o otwarciu Urzędu Skarbowego w Tczewie


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.