Przejdź do treści

Niedziela, 30.4.2017

Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2017-04-11

KGW Lipia Góra na warszawskich targach GREEN DAYS

8 kwietnia 2017 r. w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GREEN DAYS - Międzynarodowe Dni Zieleni 2017. Naszą gminę reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipiej Góry.

czytaj całość: KGW Lipia Góra na warszawskich targach GREEN DAYS

2017-04-11

Lokalne Kluby Kodowania spotkały się w Warszawie

W Warszawie w dniach 31.03-01.04 br. spotkali się przedstawiciele Lokalnych Klubów Kodowania z całej Polski. Morzeszczyńską bibliotekę, w której od stycznia działa taka grupa, reprezentował Mateusz Gajewski. Wydarzenie odbyło się w ramach programu LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karierę, a jego organizatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

czytaj całość: Lokalne Kluby Kodowania spotkały się w Warszawie

2017-04-11

Relacja z koncertu "Wiosna z piosenką francuską"

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie w ubiegły piątek, dnia 31 marca br. był organizatorem koncertu piosenki francuskiej pn. „Wiosna z piosenką francuską”, który odbył się w świetlicy GOK w Dzierżążnie. Ten niezwykły koncert, wraz z nadejściem wiosny, organizowany jest już od wielu lat w gminie Morzeszczyn.

czytaj całość: Relacja z koncertu "Wiosna z piosenką francuską"

2017-04-10

WIELKANOC W KUCHNI KOCIEWSKIEJ - relacja

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, obchodzonym na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Wiąże się z nią wiele zapomnianych już obyczajów. Wielki Tydzień – ostatni okres Wielkiego Postu – rozpoczyna Niedziela Palmowa, obchodzona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W liturgii Wielki Tydzień to czas zadumy nad męką i śmiercią Jezusa.

czytaj całość: WIELKANOC W KUCHNI KOCIEWSKIEJ - relacja

2017-04-09

Można wypuszczać drób

Zapewne wszystkich posiadaczy drobiu ucieszy fakt, że w dniu 6 kwietnia 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi znoszące obowiązek utrzymywania ptactwa w zamkniętych pomieszczeniach.

czytaj całość: Można wypuszczać drób

2017-04-07

Trwa nabór do oddziałów przedszkolnych

Informujemy, że trwa nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Nowej Cerkwi oraz w Oddziale Przedszkolnym w Rzeżęcinie należącym do Zespołu Szkół w Morzeszczynie. Nabór jest ciągły.

czytaj całość: Trwa nabór do oddziałów przedszkolnych

2017-04-06

ZBIORKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Już 21 kwietnia br. (piątek) odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

czytaj całość: ZBIORKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.