Przejdź do treści

środa, 26.9.2018

Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-09-18

MARSZ NA ORIENTACJĘ Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Wójt Gminy Morzeszczyn zaprasza do udziału w marszu na orientację z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 6 października (sobota).
Start o godzinie 9:00 spod remizy OSP Gąsiorki. Trasa marszu została wyznaczona drogami lokalnymi oraz leśnymi pomiędzy miejscowościami Gąsiorki i Nowa Cerkiew. Zadaniem zawodników jest odnajdywanie kolejnych punktów kontrolnych wynikających z mapy.
Zgłoszenia co najmniej 5 osobowych drużyn przesyłać można na adres: promocja@morzeszczyn.pl do 28 września do godziny 11:00.

czytaj całość: MARSZ NA ORIENTACJĘ Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

2018-09-18

OBWIESZCZENIE Gminnej Komisji Wyborczej w Morzeszczynie

OBWIESZCZENIE Gminnej Komisji Wyborczej w Morzeszczynie z dnia 18 września 2018 r. dotyczące wezwania do dokonywania dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych do Rady Gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: OBWIESZCZENIE Gminnej Komisji Wyborczej w Morzeszczynie

2018-09-18

Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 17 września 2018 r.

Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 17 września 2018 r.- wykaz nieruchomości niezabudowanej położonej we wsi Morzeszczyn przeznaczonej do sprzedaży na podstawie Uchwały Nr XXXVII/255/2018 Rady Gminy Morzeszczyn z dnia 05  września 2018 r. - działka 364

czytaj całość: Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 17 września 2018 r.

2018-09-13

Komunikat Gminnej Komisji Wyborczej w Morzeszczynie

Dnia 10 września postanowieniem Komisarza Wyborczego w Gdańsku została powołana Gminna Komisja Wyborcza w Morzeszczynie. W załączeniu informacje dotyczące składu Komisji Wyborczej oraz komunikat w sprawie przyjmowania zgłoszeń  list kandydatów na radnych do Rady Gminy Morzeszczyn i kandydatów  na Wójta Gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: Komunikat Gminnej Komisji Wyborczej w Morzeszczynie

2018-09-11

Narodowe czytanie za nami

W minioną sobotę czytelnicy biblioteki mieli okazję spotkać się w morzeszczyńskim parku przy gigantycznym biurku. Okazją ku temu było Narodowe Czytanie, które w tym roku skupiało się na powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Mieszkańcy Gminy Morzeszczyn nie zawiedli.


czytaj całość: Narodowe czytanie za nami

2018-09-11

Kurs szyty na miarę

KURS SZYTY NA MIARĘ

Grupa nieformalna "Szalone nożyczki" serdecznie zaprasza na bezpłatny KURS SZYCIA NA MASZYNIE adresowany głównie do osób biernych zawodowo z terenu Gminy Morzeszczyn (bezrobotni, renciści, emeryci). Warsztaty będą się odbywały raz w tygodniu od października do połowy grudnia br. w morzeszczyńskiej bibliotece.
Kurs szycia na maszynie obejmować będzie przyswojenie terminologii i zapoznanie z podstawami krawiectwa, projektowaniem produktu i wykrajaniem materiału, naukę obsługi i wykorzystanie sprzętu szyjącego a także omówienie podstawowych ściegów z maszyn i ich zastosowanie oraz przede wszystkim - tworzenie prac z ich wystawą i ewaluacją. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną krawcową. Uczestnicy rozpoczną tworzenie niecodziennych wyrobów, takich jak poduszki, maskotki, opaski na oczy i wiele innych.
Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.W wyniku rekrutacji wyłonimy 10-12 uczestników, którzy rozpoczną kurs na przełomie września i października br.Na zgłoszenia czekamy do 21 września 2018 r. Wybrane osoby powiadomione zostaną drogą telefonicznądo 25 września 2018 r.
Zapisy i więcej informacji: Biblioteka Morzeszczyn, tel. 58 536 29 17 lub 514 990 266

czytaj całość: Kurs szyty na miarę

2018-09-07

Spotkanie z Mieszkańcami

Problem walki z zanieczyszczeniem powietrza w ostatnim czasie nabiera coraz większej wagi, dlatego powstał Krajowy Program "Czyste Powietrze". Celem programu jest nie tylko modernizacja instalacji grzewczych, ale równiez poprawa efektywności energetycznej poprzez działania termomodernizacyjne budynków jednorodzinnych.

Z uwagi na w/w problem i możliwość pozyskania dotacji na ten cel, Wójt Gminy Morzeszczyn serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, które odbędzie się 8 września 2018 r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie.

czytaj całość: Spotkanie z Mieszkańcami


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.