Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Jednostki Organizacyjne > Ośrodek Pomocy Społecznej
2020-07-09

Nowy okres zasiłkowy

1 lipca 2020 r. ruszył nabór wniosków elektronicznych o świadczenie „Dobry start”, zasiłek rodzinny oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Ważną informacją jest to, że nie trzeba składać wniosków o 500+, ponieważ świadczenia przyznane w ubiegłym roku będą wypłacane aż do 31 maja 2021 r. Nabór nowych wniosków o 500+  rozpocznie się dopiero od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, od 1 kwietnia 2021 r. w przypadku wniosków składanych w formie papierowej.

Świadczenie „Dobry start”

Świadczenie “Dobry Start”  to 300 zł na wyprawkę szkolną, przyznawane bez względu na osiągany dochód. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.  Aby otrzymać 300+, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej o świadczenie wnioskuje rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ostateczny termin ubiegania się o świadczenie „Dobry start” upływa 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

 

Świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Również od 1 lipca można składać wnioski internetowe o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Można to zrobić za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczna. Wystarczy posiadać Profil Zaufany, e-dowód lub podpis elektroniczny. Podobnie, jak w przypadku świadczenia „Dobry start” wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia. Jednak z uwagi na wciąż istniejące realne zagrożenie koronawirusem i trudny do przewidzenia rozwój sytuacji epidemiologicznej poniżej zamieszczamy zasady w celu właściwej obsługi interesantów.

  1. Interesanci wchodzą do ośrodka pojedynczo. Osoby oczekujące przebywają na zewnątrz i zachowują bezpieczną odległość - co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi.
  2. Interesant wchodzący do ośrodka ma założoną maseczkę, dezynfekuje dłonie.

 

ZACHĘCAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ PRZEZ PORTALE: EMP@TIA, ePUAP, BANK.

- można je wysłać z dowolnego miejsca,

- bez przychodzenia do Ośrodka,

- bez oczekiwania w kolejce.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Morzeszczynie, ul. Kociewska 12, 83-132 Morzeszczyn, pod nr telefonu 58 562 36 94 w następujące dni tygodnia:

  • poniedziałek – piątek w godz. 7:30 – 15:30.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.