Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Kronika strażacka
2017-09-11

X WOJEWÓDZKI MARSZ NA ORIENTACJĘ MDP CZARNA WODA 2017 - MDP MORZESZCZYN LIDEREM !!!

W dniach od 31 sierpnia do 2 września 2017 w Czarnej Wodzie odbył się X Wojewódzki Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Morzeszczyna zajęli I miejsce !!!

W X Wojewódzkim Marszu na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Czarnej Wodzie wzięło udział aż 50 drużyn. Drużyny MDP zostały podzielone na 20 drużyn starszych i 30 drużyn młodszych. Drużyna MDP z Morzeszczyna zakwalifikowała się do Starszych Drużyn. Starsze drużyny maiły dodatkową trudność, ponieważ marsz odbył się nocą. Organizatorzy przygotowali dla drużyn 10 obowiązkowych punktów kontrolnych. Na każdym z takich punktów uczestnicy mieli do przejścia konkurencje strażackie, sportowe, sprawnościowe lub przyrodnicze. Uczestnicy byli odprawiani do godz. od 23:00 po dwie drużyny co 10 minut. Jedna maszerowała zgodnie ze wskazówkami zegara, a druga szła w przeciwną stronę, z zachowaniem kolejności punktów kontrolnych. Drużyny mieli za zadanie maszerować maksymalnie do 7:00 posługując się mapą i latarkami. Wszystkie drużyny ukończyły całość trasy mieszcząc się w ustalonym czasie i odnotowując wszystkie punkty kontrolne, o czym świadczy że wcześniejsze edycje Marszu na orientację MDP w Czarnej Wodzie przyczynił się do zwiększenia orientacji w terenie i dokładniejszego czytania map. Punkty kontrolne były przygotowane profesjonalnie

W ciągu dnia na boisku sportowym, odbyła się druga część zmagań zręcznościowo-sportowych połączonych z tematyką pożarniczą. Rywalizacja połączona z nauką i zabawą trwały do godzin wieczornych. Po zsumowaniu punktów MDP Morzeszczyn zajęła I miejsce w kwalifikacji ogólnej.

Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Morzeszczyna reprezentowali strażacy i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w składzie:

Janusz CHILIŃSKI – Komendant Gminny ZOSP RP gminy Morzeszczyn

Bartłomiej LODA

Bartosz ZAWISZEWSKI

Błażej CHILIŃSKI

Jakub GAJEWSKI

Julian RUCIŃSKI

Karol CHILIŃSKI

Konrad GÓRSKI

Krzysztof OKUNIEWSKI

Marek CHILIŃSKI

Sebastian LODA

Celem marszu jest: doskonalenie pracy z mapą, nauka i doskonalenie orientacji w terenie, nauka współpracy w drużynie oraz jej zgranie, obcowanie z przyrodą, a także poprawa kondycji fizycznej i sprawności.

B.C.

Fotorelacja TUTAJ

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.