Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Kronika strażacka
2016-12-05

Trzy tysiące złotych dla OSP Morzeszczyn od PKN ORLEN

W minionym tygodniu, 1 grudnia w Warszawie podczas uroczystego spotkania w Centrum Olimpijskim odbyło się wręczenie symbolicznych czeków przedstawicielom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych. Jednostkę OSP Morzeszczyn reprezentowali:  Marek Szlagowski, Janusz Chiliński i Krzysztof Graban.

Ponad 160 zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnych z Polski otrzymało darowizny na realizacje projektów służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa społecznego. Łączna  kwota dotacji sięgnęła w tym roku 900 tys. złotych.
Wsparcia strażakom udzielił w tym roku PKN ORLEN, a także spółki Grupy ORLEN, ANWIL oraz ORLEN Upstream.

Regularna współpraca PKN ORLEN z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju trwa już ponad 16 lat. Koncern oraz spółki uczestniczące w programie wspierają je finansowo i rzeczowo. Od 2000 roku ORLEN przekazał na ten cel już prawie 9 mln złotych.

- Jestem przekonany, że właśnie poprzez takie projekty realizujemy zasady odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczności lokalnych. Naszym celem jest z jednej strony poprawa standardu pracy strażaków, ale z drugiej także wzrost możliwości ochrony społeczności. A ponieważ bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, konsekwentnie pomagamy jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych  - powiedział na spotkaniu Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN.

Program pomocy strażom pożarnym to projekt realizowany w ramach Strategii CSR PKN ORLEN. Zakłada ona m.in. taki sposób działania Grupy ORLEN, aby była ona postrzegana jako partnerstwo wobec społeczności lokalnej, aktywnie wpływające na pozytywne zmiany w otoczeniu.

Wśród gości specjalnych na uroczystości obecny był m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej  st. bryg. Marek Jasiński, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Członkowie Jednostki OSP Morzeszczyn dziękują zarządowi PKN Orlen za wsparcie, czujemy się zaszczyceni.


wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.