Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Kronika strażacka
2015-09-10

Marsz na orientację Czarna Woda 2015 - Morzeszczyn na I miejscu !

W dniach od 4 do 6 września br. w Czarnej Wodzie odbył się VIII Wojewódzki Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Brali w niej udział przedstawiciele Gminy Morzeszczyn podzieleni na dwie drużyny. Jedna z nich zajęła I miejsce w marszu !

Celem marszu jest: doskonalenie pracy z mapą, nauka i doskonalenie orientacji w terenie, nauka współpracy w drużynie oraz jej zgranie, obcowanie z przyrodą, a także poprawa kondycji fizycznej i sprawności.

W imprezie wzięło udział 29 drużyn strażackich. Długość trasy wynosiła 25 km. Organizatorzy przygotowali dla drużyn 15 obowiązkowych punktów kontrolnych. Na każdym z takich punktów uczestnicy mieli do przejścia konkurencje strażackie, sportowe, sprawnościowe lub przyrodnicze. Dla ambitnych przygotowano ponadto 5 dodatkowych punktów kontrolnych – specjalnie punktowanych. Uczestnicy mieli za zadanie maszerować  w godz. od 9 do 17 posługując się mapą, zgodnie ze wskazówkami zegara i z zachowaniem kolejności punktów kontrolnych.

Tylko osiem drużyn ukończyło całość trasy mieszcząc się w ustalonym czasie i odnotowując wszystkie  punkty kontrolne.

I miejsce w marszu zajęła GRUPA BŁAŻEJA, w skład której weszli: Konrad Górski, Julek Ruciński, Filip Kondratów, Krzysztof Okoniewski, Marek Chiliński, Karol Chiliński.

GRUPA JANUSZA zajęła 21 miejsce w marszu. Warto jednak podkreślić, iż była to jedna z najmłodszych drużyn. W jej skład weszli: Marcel Naumowicz, Jakub Bednarek, Bartek Loda, Jakub Gajewski, Jakub Górski, Bartek Zawiszewski.

GRATULUJEMY !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.