Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Kronika strażacka
2016-06-13

Czerwcowe wydarzenia strażackie

W pierwszych dniach czerwca na terenie gminy Morzeszczyn miało miejsce kilka wydarzeń strażackich. Odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, zmagania piłkarskie, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Morzeszczyna wzięła udział w zawodach o randze wojewódzkiej. Sprawozdania z imprez wraz z fotorelacją znajdziecie Państwo poniżej.

Sobota 04.06.2016 – Zmagania OSP z tereny Gminy Morzeszczyn na Zawodach Sportowo-Pożarniczych i ćwiczeniach.

W sobotę 04.06.2016r. Strażacy z gminy Morzeszczyn obchodzili swoje święto. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Borzyszkowski. Następnie druhowie z wszystkich jednostek z terenu gminy przemaszerowali na boisko przy szkole w Nowej Cerkwi. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej pan kapitan Zbigniew Rzepka otworzył Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Morzeszczyn. W zawodach wzięły udział trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Morzeszczyna, Nowej Cerkwi i Kierwałdu oraz wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy czyli OSP Morzeszczyn, OSP Nowa Cerkiew, OSP Kierwałd, OSP Lipia Góra i OSP Gąsiorki.

Po konkurencji „rozwinięcie bojowe” klasyfikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przedstawia się następująco:

I miejsce – MDP Morzeszczyn

II miejsce – MDP Kierwałd

III miejsce – MDP Nowa Cerkiew

Po konkurencji „rozwinięcie bojowe” klasyfikacja Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Morzeszczyn

II miejsce – OSP Kierwałd

III miejsce – OSP Nowa Cerkiew

IV miejsce – OSP Gąsiorki

V miejsce – OSP Lipia Góra

Po zakończeniu zwodów sportowo-pożarniczych na druhów czekała gorąca, smaczna  grochówka i kiełbasy z ogniska. Po posiłku Komisja Sędziowska z KP PSP Tczew ogłosiła wyniki i przyznano nagrody wszystkim uczestnikom zawodów, ufundowane przez Wójta Gminy Morzeszczyn. Po trzy drużyny z każdej kategorii dostały się na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Tczewskiego, które odbędą się 25 czerwca 2016r. w Pelplinie.  Ostatnim etapem tegorocznego święta było ćwiczenie doskonalące z taktyk ratowniczych i gaśniczych. Komendant Gminny Związku Ochotniczy Straży Pożarnych przygotował dla druhów stanowiska szkoleniowe, które doskonaliły kwalifikacje strażaków.

Niedziela 05.06.2016 -  Powiatowe Zawody Straży Pożarnej w Piłkę Nożną na Orliku w Morzeszczynie

W niedzielę 05.06.2016r. na boisku „Orlik” w Morzeszczynie odbyły się Powiatowe Zawody Straży Pożarnej w Piłkę Nożną o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  w Tczewie. Zawody odbywają się cyklicznie, co roku w innej miejscowości na kompleksie boisk „Orlik”. W tym roku gospodarzami zawodów była Gmina Morzeszczyn i Ochotnicza Straż Pożarna w Morzeszczynie. Nad zapleczem kulinarnym czuwały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Morzeszczyna. W zawodach wzięły udział drużyny :

- PSP w Tczewie,

- OSP Gminy Morzeszczyn,

- OSP Gminy Gniew,

- OSP Dąbrówka,

- OSP Gręblin,

- OSP Rudno.

Po meczach grupowych i finałowych klasyfikacja przedstawia się następująco

I miejsce – PSP w Tczewie,

II miejsce – OSP Gręblin,

III miejsce – OSP Gminy Gniew.

Królem strzelców został Karol Róg z drużyny OSP Gręblin.

Sobota 11.06.2016 – Jedni z najlepszych w województwie pomorskim – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Morzeszczyna

Młodzi strażacy z Morzeszczyna na zawodach wojewódzkich

W sobotę 11.06.2016r. młodsza część chłopaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Morzeszczynie godnie reprezentowali OSP Morzeszczyn, Gminę MORZESZCZYN i powiat tczewski na WOJEWÓDZKICH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH MDP wg. CTIF zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku na kompleksie boisk w Dębnicy Kaszubskiej. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza od początku wiosny spotykała się na licznych zbiórkach i ćwiczeniach na torze MDP wg. CTIF. Młodzi strażacy trenowali swoje umiejętności na ćwiczeniu bojowym i biegu sztafetowym, jak również szlifowali i poszerzali swoją wiedzę z zakresu przeciwpożarowego, wiązania węzłów, musztry i współpracy w drużynie. Dzięki włożonej pracy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Morzeszczyna jako jedna z najmłodszych drużyn zajęła 9. miejsce na 16 powiatów w województwie pomorskim. Jak podkreślił Sędzia Główny zawodów rywalizacja i poziom zawodów był na bardzo wysokim poziomie i o końcowej klasyfikacji decydowały setne części sekund i punkty karne. Po zakończeniu zawodów  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Morzeszczyna zwiedziła Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

OSP Morzeszczyn

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZEŃ DOSTĘPNA

PO KLIKNIĘCIU TUTAJ

lub po wejściu w zakładkę galerie zdjęć.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.