Przejdź do treści

Sobota, 20.7.2019

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2018-12-05

X Powiatowa Gala Wolontariatu

4 grudnia 2018 r. odbyła się X Powiatowa Gala Wolontariatu, podczas której przedstawiono laureatów tegorocznych nagród. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności. Gospodarzem tegorocznego spotkania była Gmina Gniew.

Gala Wolontariatu jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla wolontariuszy ale także dla firm i instytucji, które z nimi współpracują. Ma za zadanie podkreślić, jak ważną rolę pełni wolontariat w naszych codziennych działaniach. Podczas gali docenione zostają również inicjatywy społeczne oraz animatorzy działający dla dobra wspólnego społeczności. Wydarzenie jest związane z Dniem Wolontariusza, przypadającym na 5 grudnia. Celem corocznych obchodów tego święta jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego.

Kapituła konkursowa wyłoniła wśród laureatów działających w naszej gminie następujące osoby/instytucje:

1) Tytuł "Animator roku" - Damian Domański
"Osoba z mnóstwem pomysłów, charyzmatyczna i pogodna. Organizator, współorganizator wielu imprez, eventów i konkursów. Pisanie wniosków i pozyskiwanie środków na różne projekty to dla niego specjalność. Animator życia społecznego Gminy Morzeszczyn. Pomysłodawca i twórca utworzenia miejsca spotkań dla dzieci i młodzieży pod nazwą Stecka w Domu Strażaka w Nowej Cerkwi. Założyciel Stowarzyszenia Drabka i Bibliotekarz w trampkach!"

2) Instytucja przyjazna wolontariuszom - wyróżnienie: Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie
"Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie od 26 lat włącza się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując na szczeblu gminnym zbiórki pieniężne oraz wydarzenia i licytacje, które wspierają tę akcję. Nieodzownym ogniwem powodzenia tych działań są zawsze wolontariusze. Pracownicy GOK od samego początku aktywnie poszukują młodych wolontariuszy i wolontariuszki, które rokrocznie kwestują przed kościołami i zbierają środki na pomoc dzieciom (i starszym)."

W trakcie wydarzenia poznaliśmy także laureatów Gali Wolontariatu Gminy Gniew. Tutaj wyróżnienie otrzymał Sebastian Szymański, który jest w naszej gminie animatorem sportu. Oto sylwetka naszego wyróżnionego: "Osoba ta, to nie tylko oddany swojej pasji trener, ale przede wszystkim człowiek potrafiący dotrzeć do dzieci i młodzieży. Jego zaangażowanie sprawia, że młodzi sportowcy z chęcią i zapałem doskonalą swoje umiejętności i reprezentują swoją szkołę, miasto w zawodach na różnym szczeblu. Organizuje turnieje piłkarskie dla najmłodszych grup wiekowych, chętnie włącza się także w realizację akcji charytatywnych. Jego dewizą jest wychowanie poprzez sport, dlatego poza aspektami sportowymi w swojej pracy z młodzieżą i dziećmi szczególny nacisk kładzie na właściwe zachowanie i odpowiedzialność, które stanowić powinny podstawę wszystkich działań. Ceniony nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 oraz trener w Klubie Piłkarskim Keramzyt."

Podczas Gali nagrodzonym towarzyszył Wójt Gminy Morzeszczyn, Piotr Laniecki. Laureatom życzymy nieustającej motywacji do działania na rzecz społeczności i składamy raz jeszcze serdeczne gratulacje!
Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew i Powiatu Tczewskiego.

X Powiatowa Gala Wolontariatu

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.