Przejdź do treści

środa, 19.6.2019

Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2018-07-26

Wycieczka do Grodu Żywej Historii w Subkowach

W minioną środę (25 lipca) morzeszczyńska biblioteka wraz z 25 uczestnikami wyprawy odwiedziła Gród Żywej Historii w Subkowach. Podróż w świat historii i dawnych dziejów okazała się ciekawą atrakcją dla dużych i małych.

W historycznym grodzie wybraliśmy się na niecodzienny spacer – spacer przez epoki, który obejmował antyk grecki i rzymski, a także średniowiecze. Poznaliśmy Sobka – rycerza z Subków, który wykazywał się niesamowitym męstwem.  Mogliśmy wcielić się w role historycznych postaci, a także mieliśmy okazję poznać życie giermków, rycerzy oraz dam – dzięki żywej lekcji historii. Turniej łuczniczy pozwolił nam sprawdzić nasze bystre i celne oko, inne rywalizacje rodem ze średniowiecza również były dla nas ważnym sportowym wyzwaniem.
Na koniec usiedliśmy przy ognisku by skosztować pyszne kiełbaski.

Bractwo Rycerskie Kerin powstało w 1997 roku z myślą o kultywowaniu polskich tradycji i historii. Prowadzi pokazy historyczne zapewniając ciekawe doznania estetyczne i podróż do najdalszych zakamarków historii. Poza robiącym wrażenie grodem, bractwo posiada też liczne eksponaty: zbroje, bronie, kusze, łuki, itd.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć – uśmiechy na twarzach uczestników wycieczki mówią same za siebie.

[wg]

Wycieczka do Grodu Żywej Historii w Subkowach

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.