Przejdź do treści

Niedziela, 20.1.2019

Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-05-10

Ta koperta ratuje życie

Koperta Życia to nieoceniona pomoc dla ratowników medycznych. Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pacjentowi pomocy w razie jakiejkolwiek interwencji.

Zapraszamy naszych pacjentów po 65 r.ż. po odbiór Koperty Życia w naszych placówkach PELMED.

Celem naszej akcji jest przede wszystkim pomoc osobom starszym czy schorowanym, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym – informuje Michał Kortas, Prezes Zarządu NZOZ PELMED.

W kopercie życia powinny się znaleźć wszystkie te dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia nam pomocy: kontakt do najbliższych, informacje o przebytych chorobach, uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków. Należy pamiętać, aby dane zawarte w Kopercie Życia były zawsze aktualne.

Wypełniony formularz należy przekazać do podpisu lekarzowi prowadzącemu w naszej przychodni.  Zlecamy również, by do Koperty Życia dołączyć ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu lub inne istotne dokumenty dotyczące stanu zdrowia – wyjaśnia lek. Małgorzata Murzydło – Rożyńska.

Koperta Życia w lodówce

Sama koperta powinna się znajdować w lodówce. Dlaczego akurat tam? Ponieważ to urządzenie, które jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować. W przypadku schowania koperty np. do szafki lub szuflady, znacznie trudniej byłoby ją odnaleźć.
Kopertę życia należy umieścić w lodówce w widocznym miejscu , a na lodówce nakleić dołączony do Koperty Życia symbol: „ Tutaj znajduje się Koperta Życia”.

Co zrobić z otrzymaną Kopertą Życia?

  1. Wypełnij kartę informacyjną i przekaż swojemu  lekarzowi prowadzącemu z przychodni PELMED do podpisu
  2. Włóż wypełnioną kartę informacyjną do Koperty Życia
  3. Włóż Kartę Życia do lodówki w widocznym miejscu
  4. Naklej na lodówce symbol „ Tutaj znajduje się Koperta Życia”

Osoba do kontaktu:

Jacek Ruda

Wiceprezes Zarządu NZOZ PELMED Sp. z o. o.

e-mail: jruda@pelmed.pl

tel.: 502 099 091

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.