Przejdź do treści

Wtorek, 20.11.2018

Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2018-10-16

Przegląd chórów !

Zbliża się V Przegląd Chórów Pomorskich. Barokowa świątynia w Nowej Cerkwi gościć będzie chóry z całego Pomorza już 27 października br. Niezwykła atmosfera i przeżycia duchowe jak co roku przyciągną miłośników pieśni chóralnej.

czytaj całość: Przegląd chórów !

2018-10-16

Konsultacje

Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn o przeprowadzeniu konsultacji dla projektu "Programu współpracy gminy Morzeszczyn z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 r."

czytaj całość: Konsultacje

2018-10-12

Nowa Cerkiew najpiękniejszą Wsią w Województwie Pomorskim

NOWA CERKIEW NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM !! W dniu 11 października w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się gala podsumowująca tegoroczne zmagania 25 edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska”.

czytaj całość: Nowa Cerkiew najpiękniejszą Wsią w Województwie Pomorskim

2018-10-12

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

czytaj całość: 14 października Dzień Edukacji Narodowej

2018-10-12

W Lipiej Górze "Spotkanie po latach"

„Spotkanie po latach” w Lipiej Górze
Dnia 20 września w świetlicy wiejskiej w Lipiej Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora pod hasłem „ Spotkanie po latach” Zgromadziła ona nie tylko obecnych mieszkańców wsi, ale również osoby, które spędziły tu swoje dzieciństwo i młodość, a obecnie mieszkają w różnych miejscach w kraju. Najdłuższą drogę przebył gość ze Szczecina!

czytaj całość: W Lipiej Górze "Spotkanie po latach"

2018-10-10

Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 10 października 2018 roku - działka nr 364 Morzeszczyn

Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 10 października 2018 roku w sprawie sprzedaży nieruchomosci nie zabudowanej w miejscowości Morzeszczyn - działka nr 364.

czytaj całość: Ogłoszenie Wójta Gminy Morzeszczyn z dnia 10 października 2018 roku - działka nr 364 Morzeszczyn

2018-10-09

Marsz na orientację

W dniu 6 października odbył się I marsz na orientację organizowany przez Gminę Morzeszczyn. Jego celem było połączenie sportu i rekreacji, a przede wszystkim uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

czytaj całość: Marsz na orientację

2018-10-03

CZWARTY ORSZAK CYSTERSKI W NOWEJ CERKWI

Już po raz czwarty ulicami Nowej Cerkwi przejdzie ORSZAK CYSTERSKI. To wyjątkowe wydarzenie rokrocznie przypomina o bogatej tradycji Gminy Morzeszczyn, o jej rolniczych początkach oraz dziedzictwie Zakonu Cystersów pozostawionym mieszkańcom tego skrawka Kociewia. Okazją to przemarszu jest coroczny odpust bracki ku czci Królowej Różańca świętego. Wydarzenie nawiązuje do obecności przy tej pocysterskiej świątyni Bractwa Różańcowego, które swoimi początkami sięga 1623 roku. W barwnym korowodzie spotkamy wspomnianych mnichów, jak również damy, szlachciców oraz chłopstwo. Będzie to prawdziwa lekcja historii, z której wiedzę i radość mogą czerpać całe rodziny. Organizatorzy zachęcają uczestników do ubrania historycznych strojów lub innych atrybuty z dawnych czasów. Wydarzenie odbędzie się 7 października br. (niedziela), a rozpocznie się o godz. 10:30 przy Domu Strażaka w Nowej Cerkwi.

czytaj całość: CZWARTY ORSZAK CYSTERSKI W NOWEJ CERKWI


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.