Przejdź do treści

Niedziela, 20.1.2019

Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2018-12-13

Spotkanie Wójta Gminy Morzeszczyn z sołtysami

13 grudnia br. odbyło się cykliczne spotkanie Wójta Gminy, Piotra Lanieckiego wraz z sołtysami. Tego dnia oprócz omówienia spraw lokalnych, zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj całość: Spotkanie Wójta Gminy Morzeszczyn z sołtysami

2018-12-12

Rozmowy przy wspólnym stole – po raz drugi w Morzeszczynie

11 grudnia br. odbyło się drugie spotkanie w ramach programu "Rozmowy przy wspólnym stole", który jest realizowany w morzeszczyńskiej bibliotece. Tematem przewodnim była kultura. Uczestnicy próbowali stworzyć jej własną definicję, a także odpowiedzieć na pytanie jak możemy w niej aktywniej partycypować. W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe, pracownicy biblioteki, mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz młodzież. Rozmowę moderowała Weronika Gerowska.

czytaj całość: Rozmowy przy wspólnym stole – po raz drugi w Morzeszczynie

2018-12-12

Zakończenie kursu "Szytego na miarę"

Kurs obejmował przyswojenie terminologii i podstaw krawiectwa, projektowania produktu, wykrajania materiału oraz wykorzystania sprzętu szyjącego. Cykl zajęć obejmował 10 spotkań poprowadzonych przez doświadczoną krawcową. Realizatorem projektu była grupa nieformalna "Szalone nożyczki".

czytaj całość: Zakończenie kursu "Szytego na miarę"

2018-12-12

"Równać Szanse 2018" - dotacja dla Stowarzyszenia Drabka!

Projekt pn. "My TworzyMy" znalazł się na liście 108 dofinansowanych wniosków w ramach tegorocznej edycji Programu Równać Szanse. Działania adresowane są do dzieci i młodzieży zamieszkałej w Nowej Cerkwi. Oscylować będą wokół sportu i filmu.

czytaj całość: "Równać Szanse 2018" - dotacja dla Stowarzyszenia Drabka!

2018-12-10

Projekcja filmu "Zimna wojna" w Dworze Lipa Góra

Polska światłoczuła i właścicielki Dworu Lipia Góra serdecznie zapraszają na projekcję filmu - Polskiego kandydata do Oscara, zdobywcy m. in. nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes - Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego! Gościem specjalnym będzie dźwiękowiec Mirosław Makowski, który dostał m. in. nagrodę właśnie za Zimną Wojnę na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zapraszamy już 13 grudnia (CZWARTEK) o godz. 19.00. Wstęp oczywiście wolny.

czytaj całość: Projekcja filmu "Zimna wojna" w Dworze Lipa Góra

2018-12-07

Młodzież z Nowej Cerkwi w Urzędzie Gminy w Morzeszczynie

6 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi wraz z opiekunem p. Barbarą Lisewską odwiedziła Urząd Gminy w Morzeszczynie. Młodzi poznali tajemnice opodatkowania, napisali wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz dowiedzieli się, czym zajmuje się ochrona środowiska w naszej gminie.

czytaj całość: Młodzież z Nowej Cerkwi w Urzędzie Gminy w Morzeszczynie

2018-12-07

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 05.12.2018r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie oraz trzecich Gimnazjum.

czytaj całość: Wycieczka zawodoznawcza


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.