Przejdź do treści

Piątek, 26.4.2019

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2019-03-13

Dzień Kobiet w Morzeszczynie!

Dzień 8 marca, jest dniem szczególnym dla wszystkich Kobiet! Tego dnia każda Kobieta chce i powinna czuć się wyjątkowo. Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie, jak co roku, pragnie docenić i sprawić radość  oraz chwilę przyjemności wszystkim Paniom. Choć mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto cały rok, to jednak warto celebrować ten szczególny dzień, gdyż "Dzień Kobiet" to ważne w naszej tradycji  święto, więc pamiętajmy o Nim.

czytaj całość: Dzień Kobiet w Morzeszczynie!

2019-03-12

Wdrażanie programu azotanowego

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tczewie zaprasza rolników, przedstawicieli Urzędów Gmin oraz zainteresowane osoby na warsztaty pt. „Wdrażanie programu azotanowego”. Warsztaty te są częścią projektu pn. Ograniczenia zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód, realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, przy współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj całość: Wdrażanie programu azotanowego

2019-03-11

Grand Prix XXII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich dla Lipiej Góry!

To właśnie KGW Lipia Góra będzie reprezentowało powiat tczewski podczas wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 18 maja w Żukowie. Gminę Morzeszczyn podczas sobotniego turnieju w Tczewie godnie reprezentowało również Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerkwi.

czytaj całość: Grand Prix XXII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich dla Lipiej Góry!

2019-03-11

Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu”

W ramach tegorocznego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych do Urzędu Gminy Morzeszczyn wpłynęły trzy oferty. Po rozpatrzeniu konkursu, biorąc pod uwagę wynik prac Komisji Konkursowej, Wójt Gminy Morzeszczyn przyznał organizacjom dotacje na łączną kwotę 16 000 zł.

czytaj całość: Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu”

2019-03-11

Informacja

Urząd Gminy w Morzeszczynie informuje mieszkańców wsi   MORZESZCZYN, DZIERŻĄŻNO,RZEŻĘCIN I BORKOWO , że  w  dniach od 11 do 14 marca 2019 roku w   godzinach od              8oo do  16oo mogą wystąpić przerwy w dostawie wody  w  związku z płukaniem    poszczególnych  sieci wodociągowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj całość: Informacja

2019-03-07

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZMIANA TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW LUTY/MARZEC 2019

Wójt Gminy Morzeszczyn informuje, z związku z wejściem w życie w dni 06.03.2019 r. ustawy z dnia 22.02.2019 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 428), iż producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do Wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w terminie:

  • od 06 marca do 31 marca 2019 r. - wniosek wraz z fakturami VAT (oryginał lub kopia z oryginałem do wglądu) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.,

czytaj całość: ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZMIANA TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW LUTY/MARZEC 2019

2019-03-07

Kulinarnie i plastycznie – biblioFERIE w Majewie

Wyjątkowe warsztaty na czas ferii zimowych przygotowała filia biblioteczna w Majewie. W czasie 4 spotkań, które odbywały się w poniedziałki i czwartki, dzieci i młodzież mieli możliwość kreatywnego spędzenia czas międzysemestralnego wypoczynku. Udział w warsztatach wzięło w sumie blisko 40 uczestników.

czytaj całość: Kulinarnie i plastycznie – biblioFERIE w Majewie


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.