Przejdź do treści

Czwartek, 16.7.2020

Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2020-06-30

Powiat Tczewski kontynuuje Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”.

Powiat Tczewski jest w grupie samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. W związku z tym, w ramach realizacji Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, następujące przychodnie/ośrodki zdrowia zostały w 2020 r. realizatorami szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom wirusem HPV dziewcząt z rocznika urodzenia 2008 mieszkających na terenie powiatu tczewskiego:

  • Pelplińskie Centrum Zdrowia
  • NZOZ "Medica"
  • Przychodnia Rogowscy
  • NZOZ "Hipokrates"
  • NZOZ Pelmed
  • Medical Medycyna
  • NZOZ „Medyk”

czytaj całość: Powiat Tczewski kontynuuje Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”.

2020-06-30

Jakość wody do spożycia na obszarze gminy Morzeszczyn

Publikujemy oceną obszarową jakości wody do spożycia na obszarze gminy Morzeszczyn sporządzoną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tczewie.

czytaj całość: Jakość wody do spożycia na obszarze gminy Morzeszczyn

2020-06-30

Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!

"Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!" - apelował  w ubiegłym roku Jerzy Trela do uczestników Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.

W tym roku jego słowa są aktualniejsze, niż kiedykolwiek. Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że wiele wydarzeń kulturalnych zniknęło z kalendarza. Dzieci co prawda zostają w domach, w skutek czego mają więcej swobody, ale to nie idylla rodem z Bullerbyn, a codzienność pełna niepewności.

czytaj całość: Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!

2020-06-26

Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”

Od początku lipca do 20 września 2020 r. można zgłaszać swoje zdjęcia prezentujące pomorskie krajobrazy

Konkurs organizowany jest w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym, a jednym z głównych celów konkursu jest promocja walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych województwa pomorskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa – Mieczysław Struk.

czytaj całość: Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”

2020-06-26

Konkurs ortograficzny

Serwis dyktanda.pl zaprasza na wakacyjną odsłonę konkursu „Wakacyjny Mistrz Ortografii”.  Jest o co walczyć, bo na zwycięzców oprócz mistrzowskich tytułów czekają bardzo atrakcyjne nagrody – m.in. konsola Xbox One X, hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia M365, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, gry „Wiedźmin 3 Dziki Gon” i wiele innych. Konkurs jest skierowany zarówno do młodszych dzieci, jak i do młodzieży oraz dorosłych. Startujemy już 26 czerwca. Dołącz do zabawy i ucz się ortografii z przyjemnością również w wakacje!

czytaj całość: Konkurs ortograficzny


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.