Przejdź do treści

Piątek, 6.12.2019

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2019-11-25

Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na łamach najnowszego, 107. numeru, Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Pełną wersję czasopisma pobrać można nieodpłatnie ze strony wydawcy periodyku - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie: https://mbp.tczew.pl/archiwum-kociewskiego-magazynu-regionalnego-2/.

czytaj całość: Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny!

2019-11-25

Spotkanie dla rolników

W imieniu Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatowej oraz Stowarzyszenia Producentów Rolnych Ziemi Gniewskiej uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Rady, które odbędzie się 25 listopada 2019 roku o godz. 11:00 w sali konferencyjnej w zamku w Gniewie, ul. Zamkowa 3, 83-140 Gniew.

czytaj całość: Spotkanie dla rolników

2019-11-22

Jak i gdzie szukać informacji o swoich przodkach? Genealogia

Szanowni Mieszkańcy Gminy Morzeszczyn,

w niedzielę, 10 listopada 2019 r. uczestniczyłem w uroczystości z okazji ukończenia gruntownego remontu Bożej Męki w Rzeżęcinie. Zaproszenie przyjąłem z radością, także z tego powodu, że w Rzeżęcinie mieszkali moi przodkowie. Już po oficjalnej części goście i mieszkańcy Rzeżęcina spotkali się przy kawie i domowym cieście w wiejskiej świetlicy, dość szybko okazało się, że nazwiska moich przodków nie są obce współczesnym mieszkańcom, a część z tych nazwisk występuje także w niektórych drzewach genealogicznych dzisiejszych rżeżecinian. Zaproponowałem, aby na stronie morzeszczyńskiej gminy ukazał się mój artykuł o genealogii, który przed kilku laty napisałem dla „Nowin Gniewskich”, propozycja została zaakceptowana i mam nadzieję, że tekst zainteresuje Czytelników. Wszelkie zapytania i uwagi proszę kierować na mój adres e-mailowy mariusz_sledz@o2.pl Życzę przyjemnej lektury, Mariusz Śledź, Małe Walichnowy.

czytaj całość: Jak i gdzie szukać informacji o swoich przodkach? Genealogia

2019-11-20

Powiatowa Gala Wolontariatu 2019

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XI Powiatowej Gali Wolontariatu 13 grudnia 2019, której gospodarzem jest Gmina Tczew.

czytaj całość: Powiatowa Gala Wolontariatu 2019

2019-11-20

VIII POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

Dnia 12 listopada 2019 r. na zamku w Gniewie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Szkołę Podstawową w Morzeszczynie reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Bożeny Talagi. Uczniowie: Marika Perczyńska, Radosław Przanowski oraz Miłosz Zawiszewski  wykazali sie dużym zasobem wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Wygrali eliminacje szkolne, a następnie  godnie reprezentowali szkołę w konkursie powiatowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

czytaj całość: VIII POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.