Przejdź do treści

Czwartek, 28.5.2020

Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2019-07-10

"Senioriada 2019" - Na wesoło

Dnia 05 lipca br. w piątkowy poranek odbyły się już III Igrzyska Sportowo - Rekreacyjne dla Seniorów pn. "Senioriada 2019". Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie, przy wsparciu Klubów Seniora z zaprzyjaźnionych sześciu gmin oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Morzeszczyna.

Pogoda od samego początku płatała nam figle, dlatego też o godz. 11:00 oficjalne rozpoczęcie całej imprezy odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Morzeszczynie. Uczestnicy, jak co roku, nie zawiedli. Na miejsce przybyło ok. 160 Seniorów z Lubichowa, Smętowa, Skarszew, Gniewu, Pelplina i po raz pierwszy z Kulic. Oczywiście nie zabrakło również Klubu Seniora, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Morzeszczynie.

Wszystkich gości powitała Pani Celina Mueller – dyrektor morzeszczyńskiego ośrodka kultury, życząc wszystkim przede wszystkim wspaniałej i pełnej radości zabawy. Swoją obecnością zaszczycił także Wójt Gminy Morzeszczyn, Pan Piotr Laniecki.

Przed rozpoczęciem konkurencji, do krótkiej rozgrzewki zaprosiła Pani Katarzyna Bujanowska z Firmy "Fizjofitka" z Pelplina.

Rozgrzani Seniorzy przystąpili do rywalizacji „na wesoło”.

Trzy konkurencje odbyły się w sali gimnastycznej, a gdy pogoda nam już sprzyjała, cała impreza została przeniesiona na szkolne boisko.  Każda drużyna musiała zmierzyć się w 9 konkurencjach: rozsypane przysłowia, latające gąbki, wyścig z balonami, puzzle, rzut lotkami do tarczy, syzyfowa praca - oddzielanie nasion, rajstopki na start, wbijanie gwoździ w klocek i bieg przebierańców. Żeby urozmaicić zawody, każdą konkurencję prowadziła i komentowała inna osoba.

O końcowych wynikach dowiedzieliśmy się, przy wręczaniu nagród. I tak:

I miejsce – Klub Seniora z Kulic

II miejsce – Uniwersytet III Wieku z Gniewa

III miejsce – Klub Seniora z Morzeszczyna

IV miejsce – Klub Seniora z Lubichowa

V miejsce – Klub Seniora ze Smętowa Gr.

VI miejsce – Uniwersytet III Wieku z Pelplina

VII miejsce - Klub Seniora ze Skarszew

Organizatorzy przygotowali puchary i upominki oraz dyplomy dla każdej drużyny.

Podczas Igrzysk nie zabrakło także posiłku. KGW przygotowało kiełbaskę z grilla, a Pani Helena Kowalska przepyszne ciasta. Była również kawa i herbata oraz zimne napoje, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury z Lubichowa.

A jak igrzyska, to nie mogą odbyć się bez sędziów. Sportowe zmagania seniorów czujnie obserwowali i oceniali: Pan Sebastian Szymański – nauczyciel w-f w Gniewie, i animator morzeszczyńskiego Orlika, Pan Roman Hudzik – nauczyciel w-f z Gręblina, Pani Katarzyna Bujanowska z Firmy Fizjofitka z Pelplina, Pani Małgorzata Chilińska – nauczyciel ZS w Morzeszczynie, Pan Krzysztof Graban – pracownik Urzędu Gminy w Morzeszczynie, Pan Damian Alaburda – student oraz Pani Weronika Gerowska – pracownik Urzędu Gminy w Morzeszczynie.

Dziękujemy wszystkim Klubom Seniora, na czele z opiekunami, a także Przewodniczącym Klubów Seniora i Prezesom UTW, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację „SENIORIADY”!

Składamy podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół w Morzeszczynie za udostępnienie boiska i pomieszczeń szkolnych, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia, aby tak duża impreza przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. Dziękujemy za pomoc i wsparcie pracownikom urzędu gminy i  morzeszczyńskiej szkoły, Panu Rafałowi Gwieździe za nagłośnienie całej imprezy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Morzeszczyna, która zabezpieczała Pierwszą Pomoc. Tak się złożyło, że w tym roku potrzebna była ich interwencjia i powiadomienie Pogotowia Ratunkowego.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom tegorocznej Spartakiady:  Miasto i Gmina Pelplin, Gmina Smętowo Graniczne, Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie, Gmina  i Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Skarszewach, Gmina Morzeszczyn oraz Pani Annie Sobieralskiej z Pelplina.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, chociaż i tak tego dnia wszyscy Seniorzy byli zwycięzcami. Zaangażowaniem i aktywnością pokazali, że wiek ich nie ogranicza, a radością i uśmiechem mogliby zarazić niejednego młodego człowieka.

Do zobaczenia za rok!

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/gokmorzeszczyn/photos/?tab=album&album_id=2149848701809458&__xts__%5B0%5D=68.ARA5Uf9ajNzk-tMJftef6Adr92S3gRir5qF5Ob0ZiaKHbDitBsP7uEyOq9fqxltyJgHC0C_iqvYWuZjA0ZtJ_7EZrOstpq3y-2PtUUWheV6HycEzFp_q0AwcLR4tv5f5QCy_M1Ic-N2thJoTIpyJTs6wjlUd2exsEltP_MWAtEpr7dhDBNG9VsoHDMCsG5l9Brhu8ZhDSoCxcPg1IvMbmdP2oNEV1BNMd9yntick_pzerQ1v8-CkboOct8upWSTxAvbkhRv9ZTo-QaDQHqMHiyrEGIXlZfg7bmGZvu-hv7q9njldkOVeDk0XSSPBZq2mAkBufrxVIqN6V56PaDfjNZyMQkrZ0v93p8V_Iz7S1uGf1qBy7NH6-McHOvJapMXPoL1DxLI51HtI5cASlKNGCApeaNtLBbgKSAH-8uR-5UNyqjDd8QsDJ8bneh_NaHP_EDcru3adoljusci4HPtoo_fGNbSGYR5DZxDwaiojUgX_fwCYaF869y6RdV39-VVq9N8MkSA&__tn__=-U-R

 

ŹRÓDŁO: GOK MORZESZCZYN

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.