Przejdź do treści

Czwartek, 18.7.2019

Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2018-07-25

Rozstrzygnięcie konkursu "PIĘKNA WIEŚ" - podwójne zwycięstwo !!!

17 lipca Powiatowa Komisja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”, powołana przez starostę, wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wieś” i „Zagroda”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Komisja oceniając kategorię „Wieś” brała pod uwagę ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi i charakteru wiejskiego. Ostatnim kryterium ocenianym przez Komisję w tej kategorii były formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców wsi w życiu społecznym, kulturalnym, w inicjatywach lokalnych, ponadlokalnych itp. Komisja będąc na wizji lokalnej innymi kryteriami kierowała się oceniając kategorię „Zagroda”. Zgodnie z regulaminem konkursu w kategorii „Zagroda”, komisja uważnie przyglądała się stanowi technicznemu budynków, oceniała estetykę posesji, ład i porządek siedliska, utrzymanie terenów zieleni, z zastosowaniem rodzimych gatunków roślin, zwracała też uwagę na zastosowane na terenie posesji rozwiązań w zakresie gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej, oszczędnego gospodarowania energią. Niewątpliwie ważnym elementem było sprawdzenie czy siedlisko wraz z zabudową, roślinnością nadal pielęgnuje tradycje rolnicze i harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz.

Doceniając wkład pracy, zaangażowanie oraz pomysłowość uczestników konkursu, laureatami powiatowego konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”  w powiecie tczewskim zostali:

w kategorii „Wieś”: Nowa Cerkiew, Gmina Morzeszczyn,

w kategorii „Zagroda”: posiadłość Państwa Radtke z Rzeżęcina, Gmina Morzeszczyn.

Wyłonieni laureaci zostali zgłoszeni do finału wojewódzkiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tczewie

Załączniki

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.