Przejdź do treści

Niedziela, 20.5.2018

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-04-11

Relacja z koncertu "Wiosna z piosenką francuską"

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie w ubiegły piątek, dnia 31 marca br. był organizatorem koncertu piosenki francuskiej pn. „Wiosna z piosenką francuską”, który odbył się w świetlicy GOK w Dzierżążnie. Ten niezwykły koncert, wraz z nadejściem wiosny, organizowany jest już od wielu lat w gminie Morzeszczyn.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali wspaniały,  kawiarniany wystrój, gdzie przy zapalonych świecach, „małej czarnej”, smacznym, swojskim cieście oraz lampce wina, można było posłuchać pięknych utworów w języku francuskim. Cudowne,  muzyczne klimaty zapewnił oczywiście zespół „Familia P” ze Starogardu Gd., którego liderką jest Pani Elżbieta Piskorska. W koncercie towarzyszyły jej obie córki, Joanna i Alicja Piskorskie.  Artystki zaprezentowały  program muzyczny, w którym znalazły się  utwory znanych,  francuskich gwiazd.

Pani Elżbieta, w wyjątkowy dla siebie sposób, nie tylko wspaniale interpretowała piosenki, ale również tłumaczyła ich treść, dodatkowo przybliżając słuchaczom historię piosenkarzy.

W recitalu znalazły się przeboje, wielkiej ikony, Edith Piaf, m.in. „Non, je ne regrette rien”, „Padam…padam”, „Le chant damour” i inne. Z repertuaru Dalidy mogliśmy usłyszeć „Paroles paroles”… Tego wieczoru  goście usłyszeli utwory mniej znane, które po raz pierwszy zaśpiewane zostały przez zaproszony zespół.

Koncert piosenki francuskiej wprowadził gości w cudowne klimaty miłosne, połączone tęsknotą i żalem… Najbardziej popularne przeboje nuciła cała sala wraz z zespołem.

Wieczór bardzo udany, utwory  wzruszające i niezwykle podniosłe, nacechowane życiowymi wskazówkami i miłością.  Koncert spotkał się z wielkim uznaniem i zadowoleniem gości.

W dowód podziękowania, dyrektor GOK – u Celina Mueller w imieniu własnym i wszystkich uczestników na ręce zespołu wręczyła wiązankę wiosennych kwiatów.

Dziękujemy mieszkańcom gminy za udział i  poświęcony czas.

GOK Morzeszczyn – dyrektor Celina Mueller

 

publiczność wokalistki podziękowania

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.