Przejdź do treści

Piątek, 24.5.2019

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2019-03-13

Ochrona środowiska jako pretekst do wspólnej rozmowy, czyli… Rozmowy przy wspólnym stole po raz kolejny w morzeszczyńskiej bibliotece.

27 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Rozmowy przy wspólnym stole". Tym razem tematem przewodnim była ochrona środowiska. Rozmawiano o zagrożeniach związanych z niszczeniem przyrody oraz o programach, które te zagrożenia niwelują.

Na spotkaniu pojawiły się zagadnienia dotyczące:
- właściwej segregacji odpadów,
- programu czyste powietrze,
- procedury wycinki drzew,
- edukacji ekologicznej.

Wszystkie informacje zdobyte zostały dzięki obecności Anny Lasoty – Żabińskiej (inspektora ds. ochrony środowiska), która opowiedziała o tym, czym zajmuje się w Gminie Morzeszczyn oraz zaprosiła zgromadzonych do dalszej współpracy.

Spotkanie moderowała Weronika Gerowska.

Przypominamy, że nasza biblioteka, jako jedna z 23 instytucji w Polsce włączyła się się do projektu "Rozmowy przy wspólnym stole". Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 6 listopada. Tematem przewodnim była niepodległość, co stanowiło pretekst do konwersacji na temat lokalnego świętowania oraz metod dobrej rozmowy wśród całej społeczności – swoją obecnością zaszczyciła młodzież, samorządowcy, nauczyciele, seniorzy, mieszkańcy naszej gminy. Dopisali oni również podczas kolejnego spotkania, gdzie rozmawiano na temat kultury.

I tym razem mogliśmy liczyć na obecność mieszkańców Morzeszczyna – szczególnie na młodzież, która jak zwykle nie zawiodła i dopisała swoją obecnością.

 

______________________________
Inicjatywa wspierana przez:
Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

fotorelacja dostępna jest na stronie: http://morzeszczyn.naszabiblioteka.com/n,ochrona-srodowiska-jako-pretekst-do-wspolnej-rozmowy-czyli-rozmowy-przy-wspolnym-stole-po-raz-kolejny-w-morzeszczynskiej-bibliotece

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.