Przejdź do treści

Sobota, 23.3.2019

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2018-03-07

Obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą odbywały się na terenie gminy Morzeszczyn przez cały rok

W siedzibie Urzędu Gminy w Morzeszczynie odbyło się spotkanie robocze dotyczące obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu, które zorganizował wójt gminy – Piotr Laniecki, wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie, Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi, Biblioteki w Morzeszczynie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy w Morzeszczynie.

Każdy z przybyłych przedstawił propozycję wydarzeń, którymi reprezentowana przez niego instytucja zamierza uczcić obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.  Spośród propozycji wyłoniono kilka wydarzeń, które będą organizowane wspólnie przez instytucje kulturalno – oświatowe gminy Morzeszczyn. Będą to m.in.

- maj 2018 r. – Konkurs Recytatorski w SP w Nowej Cerkwi poświęcony tematyce niepodległościowej,

- Bieg Niepodległości – coroczna impreza organizowana przez szkołę w Morzeszczynie,

- rajd na orientację zorganizowany przy udziale OSP w Morzeszczynie,

- październik 2018 r. – happening niepodległościowy organizowany przez Gminną Bibliotekę przy współpracy ze szkołami z terenu gminy,

- 11 listopada 2018 r. – główne obchody z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – uroczysta Msza Św. za Ojczyznę, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej, apel patriotyczny, koncert pieśni patriotycznych.

Ponadto przez cały rok będą odbywać się konkursy plastyczne, czy fotograficzne, gry terenowe, spotkania i zabawy plenerowe oraz inne imprezy – wszystkie związane z tematyką niepodległościową.

O szczegółach imprez i uroczystości będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na stronach instytucji reprezentujących gminę Morzeszczyn.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.