Przejdź do treści

Poniedziałek, 24.9.2018

Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-11-14

Nabór zgłoszeń na III Gminną Galę Wolontariatu

Stowarzyszenie DRABKA ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną na terenie Gminy Morzeszczyn. Nagrody w 6 kategoriach zostaną wręczone podczas III Gminnej Gali Wolontariatu 2017.

Gminna Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, które pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

W tym roku chcemy przyznać nagrody w następujących kategoriach:
1. Wolontariusz Roku
2. Grupa Wolontariuszy
3. Inicjatywa społeczna Roku
4. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom
5. Firma przyjazna społeczności lokalnej
6. Animator roku

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami
i wspierających ruch wolontarystyczny na terenie Gminy Morzeszczyn.

Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na stosownych formularzach. Dla każdej kandydatury prosimy wypełnić jeden formularz.

Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność mogą wykonywać
w dowolnym obszarze życia społecznego.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym zaświadczyć.

Ocenie nominowanych kandydatów podlegać będzie przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych działaniach.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa 26 listopada 2016 r. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Stowarzyszenie DRABKA. Formularze można pozostawić
w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie (ul. Dworcowa 3) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: drabka@morzeszczyn.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 536 29 17.

Do 2 grudnia 2017 r. Kapituła Konkursu wybierze tegorocznych laureatów.
III Gminna Gala Wolontariatu w połączeniu z IX Powiatową Galą Wolontariatu odbędzie się 8 grudnia w Morzeszczynie.

Załączniki

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.