Przejdź do treści

Niedziela, 20.5.2018

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-04-11

Lokalne Kluby Kodowania spotkały się w Warszawie

W Warszawie w dniach 31.03-01.04 br. spotkali się przedstawiciele Lokalnych Klubów Kodowania z całej Polski. Morzeszczyńską bibliotekę, w której od stycznia działa taka grupa, reprezentował Mateusz Gajewski. Wydarzenie odbyło się w ramach programu LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karierę, a jego organizatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

100 lokalnych trenerów kodowania swoje pierwsze chwile w stolicy spędziło w siedzibie Microsoft Polska, gdzie podsumowano dotychczasowe funkcjonowanie klubów. Natomiast w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym Mrówka uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, w tym zapoznać się z nowinkami edukacyjnymi w sferze projektowania wśród dzieci i młodzieży.

Celem programu LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karierę jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Jest on realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.

W obecnej edycji programie wzięło udział ponad 100 bibliotek w całym kraju, a w zorganizowanych przez nie warsztatach uczestniczyło blisko 3000 młodych koderów. Przy morzeszczyńskiej bibliotece od stycznia 2017 r. działa Lokalny Klub Kodowania, który na comiesięcznych spotkaniach zrzesza kilkunastu młodych adeptów – dziewczyn i chłopaków w wieku 10 – 15 lat.

Fotorelację można znaleźć TUTAJ.

Projekt „LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karierę” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.