Przejdź do treści

Piątek, 6.12.2019

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2019-06-18

"Kociewskie uciechy" w Toruniu

Dnia 16 czerwca br. w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu odbył się festyn rodzinny pn. "Kociewskie uciechy" i jak sama nazwa mówi, związana była z kulturą ludową Kociewia. Na tę właśnie imprezę, dzięki zaproszeniu Lokalnej Organizacji Turystycznej z Tczewa, wybrał się Zespół Pieśni i Tańca "Psiotrowe Dziywuchy" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Morzeszczynie.

Tego dnia, do samego centrum Torunia przybyli bardzo liczni reprezentanci kociewskiego regionu: przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej, Lokalnej Grupy Działania, stowarzyszenia, zespoły śpiewacze i taneczne, czy koła gospodyń. W programie każdy znaleźć mógł coś dla siebie. Publiczność mogła usłyszeć gwarę kociewską, posłuchać kociewskich przyśpiewek, a także zobaczyć regionalne tańce. Można było również poznać zabawy i rozrywki typowe dla regionu kociewskiego. Nie zabrakło również stoisk promocyjnych, rękodzielniczych, z małą gastronomią regionalną, itp.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że jako zespół mogliśmy przekazać namiastkę naszej kociewskiej kultury, promującej nie tylko Kociewie, ale także naszą małą gminę Morzeszczyn.

Źródło: GOK Morzeszczyn

"Kociewskie uciechy" w Toruniu

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.