Przejdź do treści

Czwartek, 28.1.2021

Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2014-08-13

Karta Dużej Rodziny

Od dnia 16 czerwca 2014 roku w całej Polsce można składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Członkowie rodzin wielodzietnych zamieszkali na terenie gminy Morzeszczyn zainteresowani uzyskaniem Karty Dużej Rodziny powinni złożyć wniosek o jej wydanie.

Wniosek można pobrać ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej lub odebrać go w Urzędzie Gminy Morzeszczyn, pok. nr 9 /I piętro/

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Pełną listę oraz więcej informacji dotyczących karty można znaleźć na stronie rodzina.gov.pl.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.