Przejdź do treści

Sobota, 22.2.2020

Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2019-11-26

Kampania informacyjno - edukacyjna w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie

Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w kampanię antynikotynową pod hasłem "DZIEŃ BEZ PAPIEROSA", której celem było promowanie zdrowego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na społeczne i zdrowotne skutki nałogu, jakim jest  palenie papierosów.

Uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem pani Bożeny Talagi oraz pani Anity Smoczyńskiej przygotowali i przedstawili apel o tematyce antynikotynowej. Podczas prezentacji młodzi artyści zapoznali uczniów klas IV - VIII z negatywnym wpływem palenia tytoniu na zdrowie młodych osób, zwracając uwagę, że dzieci są bardziej podatne na uzależnienia niż dorośli, a młody organizm szybko uzależnia się od dawek nikotyny.

Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się scenki antynikotynowe uczniów klas IV-VIII, przygotowane pod opieką wychowawców.

Prawdziwym hitem okazała się piosenka "Antynikotynowy rap".

Uczniowie pod opieka wychowawców napisali też wiersze i wykonali plakaty.

„Włącz myślenie ‑ rzuć palenie”. Te słowa kierujemy do wszystkich decydujących się na palenie papierosów. Mamy nadzieję, że nasz apel okaże się skuteczny wobec tak ważnego problemu społecznego.

Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom za aktywny udział.

Bożena Talaga i Anita Smoczyńska

 

(Szkoła Podstawowa w Morzeszczynie)
wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.