Przejdź do treści

środa, 17.10.2018

Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-12-04

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Od 2008 r. Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Policją i Federacją Konsumnetów prowadzi projekt, którego celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenie kredytów, wynajem nieruchomości, przesępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Również coraz częstsze stało się podejmowanie gotówki za pomocą skradzionych lub zgubionych kart bankomatowych.

Od 1 stycznia 2014 r. działa System Zastrzegania Kart płatniczych. W przypadku zgubienia takiej karty wystarczy zadzwonić pod nr tel. (+48) 828 828 828, by ją zastrzec. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze. Numer jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia to kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym kosztem dla użytkownika jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Dokładne informacje moża uzyskać pod adresami:

www.DokumentyZastrzezone.pl

www.Zastrzegam.pl

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.