Przejdź do treści

Piątek, 27.11.2020

Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2020-09-23

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Na starcie pojawiły się osoby z Tczewa i okolic, ale również ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Gdańska czy też Pruszcza Gdańskiego. Miłą niespodzianką dla organizatorów było uczestnictwo w rajdzie senatora Ryszarda Świlskiego, który jak sam podkreślał z dużym zainteresowaniem i radością wybrał się na rowerze, aby pokręcić kilometry po Kociewiu Tczewskim.

Dzięki finansowaniu Powiatu Tczewskiego każdy uczestnik otrzymał okolicznościową pamiątkę, gadżet oraz prowiant na trasę. Nad jeziorem Damaszka w Turzu na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata przygotowana przez Gminę Tczew.

Ostatnim przystankiem była szkoła w Subkowach, gdzie odbył się piknik, zorganizowany przez Dom Kultury oraz Gminę Subkowy, podczas którego cykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności   w konkurencjach sportowo-rowerowych, a także posilić się. Ostatni etap prowadził przez Gorzędziej, Knybawę oraz Wiślaną Trasą Rowerową do Tczewa.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty zakończył cykl tegorocznych rajdów organizowanych i współorganizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Na kolejne imprezy rowerowe zapraszamy w 2021 roku!

 

Fotografie autorstwa Senso 42

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.