Przejdź do treści

Wtorek, 19.6.2018

Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2009-12-07

Co łączy Świetliki z prawami człowieka?

W sobotę 12 grudnia w Alternatywnym Centrum Kultury „Zebra” w samo południe rozpocznie się Maraton pisania listów w obronie praw człowieka, a o 20:00 wystąpi legendarna grupa z Krakowa – Świetliki


X Maraton Pisania Listów - międzynarodowa akcja Amnesty International w obronie praw człowieka odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy przez 24 godziny bez przerwy ludzie na całym świecie piszą ręcznie (!) listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.
Celem akcji jest napisanie jak największej liczby listów. Listy te, zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie. Więcej na temat Maratonu i praw człowieka na stronie http://amnesty.org.pl W Tczewie listy będziemy pisać całą dobę od 12.00 w sobotę 12 grudnia do 12.00 w niedzielę 13 grudnia w Alternatywnym Centrum Kultury „Zebra”.
Podczas Maratonu odbędzie się loteria z nietypowymi nagrodami, z której dochód przeznaczymy na zakup znaczków.

12.12. godz.20.00 Koncert Zespołu Świetliki
Bilety można nabyć w biurze Fundacji Pokolenia w godzinach 8:00-16:00 w cenie 20 zł, lub w dniu koncertu za 25 zł.
Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny.Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka. W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda (źródło:http://www.karrot.pl/swietliki).
Po koncercie odbędzie się audycja na żywo z muzyką ucha trzeciego pt." Muzyka dla frików i fraków".
 
Miejsce: Alternatywne Centrum Kultury „Zebra” ul. Kościelna 6/7
Kiedy. 12.12. 2009 (sobota)
Kontakt:
www.ackzebra.org
Koncert współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Tczewie.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.