Przejdź do treści

Poniedziałek, 19.8.2019

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2013-05-21

Biurko - gigant już stoi !

W parku gminnym naprzeciwko Urzędu Gminy w Morzeszczynie stanął nietypowy obiekt. To ogromnych rozmiarów biurko wykonane w całości z drewna i do złudzenia przypominające klasyczny mebel.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego innowacyjnego przedsięwzięcia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Morzeszczynie. Konstrukcja ma bowiem za zadanie promować bibliotekę. Stojące niedaleko przystanku BIURKO - GIGANT będzie pełniło również funkcję czysto użytkową. Będzie można wejść do niego, usiąść i poczekać na transport. Wewnątrz znajdą się ławeczki.  W biurku mieszkańcy znajdą również aktualne informacje na temat działalności biblioteki i najważniejszych wydarzeń realizowanych w gminie. Wykonawcą mebla jest artysta ludowy – Pan Jerzy Kamiński z Barłożna.

Jeżeli podoba się Państwu ten pomysł i chcielibyście więcej podobnych obiektów na terenie gminy Morzeszczyn – nadsyłajcie swoje propozycje na adres biblioteka@morzeszczyn.pl

Biblioteka będzie się również starać o wpisanie biurka do Księgi Rekordów Guinnessa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA !

Fundusze na realizację pomysłu będą pochodziły z budżetu Unii Europejskiej. Biurko powstało bowiem  w ramach realizacji projektu pn. „Przystanek Biblioteka – zagospodarowanie fragmentu parku gminnego poprzez usytuowanie w jego części altany, stanowiącej wielką replikę klasycznego biurka”. Operacja zostanie dofinansowana  w ramach tzw. małych projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś Leader, działanie 413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Obiekt jest monitorowany.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.