Przejdź do treści

Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2018-04-24

Biblioteka będzie animowała dzieci w Majewie

Biblioteka Morzeszczyn znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów, którego organizatorem i fundatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK. Cykl warsztatów i spotkań pod nazwą Kuźnia sztuk jest adresowany do dzieci z sołectwa Majewo, a realizowany będzie w tamtejszej bibliotece oraz terenie parkowym. Zajęcia potrwają do końca 2018 roku, a kwota dofinansowania to 4.000 zł.

Projekt zakłada cykliczne spotkania dla dzieci w wieku 6-13 lat, w czasie których będą mieli okazję poznać różne techniki plastyczne. Harmonogram zajęć przewiduje warsztaty z malowania na szkle, tekstyliach i płótnie, ozdabiania metodą decoupage, quillingu i scrapbooking’u. Zaplanowo również grę terenową pn. Malarski express oraz wyjazd edukacyjny do Galerii Sztuk Pięknych w Sopocie. Zajęcia dopełni głośne czytanie bajek nie tylko o malarzach na Skwerze pod dębem.

Wsparcie w realizacji zadeklarowali partnerzy: sołtys i rada sołecka wsi Majewo oraz Stowarzyszenie DRABKA.

D.D.

 

Projekt „Kuźnia sztuk” jest dofinansowany w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.