Przejdź do treści

Poniedziałek, 16.7.2018

Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-07-24

Będą działać dla dobra społeczności lokalnej

W tczewskim Domu Przedsiębiorcy odbyła się uroczystość wręczenia umów grantobiorcom, którzy potrzymali rekomendacje w ramach tegorocznego konkursu Działaj Lokalnie. Organizatorem spotkania była Fundacja Pokolenia. Wśród wyróżnionych są mieszkańcy Gminy Morzeszczyn. Uroczystość odbyła się w czwartek, 20 lipca br.

W wydarzeniu, na które zaproszono przedstawicieli 12 zwycięskich projektów, obecni byli również przedstawiciele władz samorządów, którzy partycypują w kosztach na zasadzie regrantingu. Gminę Morzeszczyn reprezentował wójt, Piotr Laniecki. W sumie na działania społeczne na terenie powiatu tczewskiego przekazano blisko 60.000 zł.

Zwycięski projekty z Gminy Morzeszczyn to:
- biblioCAMP - reaktywacja (grupa biblioTEAM) - spotkania letniej strefy kreatywnej (warsztaty ART, COOKing i DANCE, planszówki, karaoke, rajd rowerowy, gra terenowa, grill, PlayStation) oraz jesienne warsztaty DJ-skie (3.639 zł)
- Papierowa manufaktura (Mała Pracownia Rękodzieła) - 3 cykle warsztatów tworzenia karnetów okolicznościowych dla osób bezrobotnych i seniorów w Majewie, Morzeszczynie i Nowej Cerkwi (2.970 zł)
- Stecka 2.0 (Stowarzyszenie DRABKA) – reaktywacja centrum młodzieżowego w Nowej Cerkiew (6.000 zł)

Głównym celem programu DZIAŁAJ LOKALNIE jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.

Fotorelacja z wydarzenia http://morzeszczyn.naszabiblioteka.com/n,beda-dzialac-dla-dobra-spolecznosci-lokalnej

[dd]

Działaj Lokalnie to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Pokolenia.
Program jest współfinansowany ze środków Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Tczew i Miasta Tczewa. Finansowo wspiera go Bank Spółdzielczy w Tczewie.

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.