Przejdź do treści

Czwartek, 16.8.2018

Imieniny: Joachima, Nory, Stefana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2018-08-14

„(do)wolność świętowania” 2018

(do)wolność świętowania” to pomysł Stowarzyszenia DRABKA z Morzeszczyna, które działa pod auspicjami naszej biblioteki, na niecodzienne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby radośnie uczcić to wyjątkowe wydarzenie zorganizowany zostanie duży happening na terenie rekreacyjnym w centrum gminy. Nie będzie to jednak jednorazowa impreza. Poprzedzą ją spotkania z mieszkańcami, wspólne warsztaty i debaty. Liczymy, że zaplanowane (i zrealizowane!) działania pozwolą na świeże spojrzenie na pojęcie wolności i patriotyzmu, rozbudzą w mieszkańcach troskę o dobro wspólne i zachęcą ich do większego zaangażowania w sprawy społeczne.Wpłaty można dokonać poprzez portal Zrzutka.pl:    www.zrzutka.pl/projekt-do-wolnosc-swietowania    lub przelew na konto Fundacji nr 10 8345 0006 0003 6113 2000 0001,    tytułem „darowizna na projekt (do)wolność świętowania”Jeśli Ty i/lub Twoja grupa/organizacja/instytucja/firma chce się włączyć do projektu i wspólnego świętowania oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę!

czytaj całość: „(do)wolność świętowania” 2018

2018-08-14

Spotkanie z Mieszkańcami

Problem walki z zanieczyszczeniem powietrza w ostatnim czasie nabiera coraz większej wagi, dlatego powstał Krajowy Program "Czyste Powietrze". Celem programu jest nie tylko modernizacja instalacji grzewczych, ale równiez poprawa efektywności energetycznej poprzez działania termomodernizacyjne budynków jednorodzinnych.

Z uwagi na w/w problem i możliwość pozyskania dotacji na ten cel, Wójt Gminy Morzeszczyn serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, które odbędzie się 11 września 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Nowej Cerkwi.

czytaj całość: Spotkanie z Mieszkańcami

2018-08-14

50 lat RAZEM

Swoje "Złote Gody" świetowali Państwo Jan i Ludwika Właszyn z Morzeszczyna.

W tak pięknym dniu,jakim jest 50. Rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam wszelkiej pomyślności,pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.

czytaj całość: 50 lat RAZEM

2018-08-14

Gospel w Gniewie już w piątek

GOSPEL 2018 – start w piątek 
Już niebawem, utwory pełne radości i spontaniczności, ponownie rozbrzmią na gniewskiej scenie. W trakcie XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel, Gniew ponownie stanie się miastem muzyki i gościć będzie wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu tczewskiego i nie tylko. Wśród tegorocznych artystów znajdą się m.in. Luxtorpeda, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Chester Burke i Karen Edwards.

czytaj całość: Gospel w Gniewie już w piątek

2018-08-14

Pierwsze Walne Plachandry

25 sierpnia w Piasecznie odbędą się I Walne Plachandry czyli zlot Kociewiaków. Impreza ma na celu integrację Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach: starogardzkim, świeckim i tczewskim. Idea została przedyskutowana i przyjęta podczas spotkań starostów i działaczy istniejących na Kociewiu  pozarządowych organizacji społeczno-kulturalnych i instytucji kultury. Nazwę zaproponowała p. prof. Maria Pająkowska-Kensik.

czytaj całość: Pierwsze Walne Plachandry

2018-08-14

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu
Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury

czytaj całość: Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

2018-08-13

DOŻYNKI GMINNE 2018

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 1 września (sobota) w Kierwałdzie.

Podczas uroczystości odbędzie się Dziękczynna Msza Św. w intencji rolników w Kościele pw. św. Marcina w Barłożnie.

Następnie po przemarszu orszaku dożynkowego na plac przy świetlicy w Kierwałdzie będą przeróżne atrakcje dla dorosłych i dzieci wraz z zabawą taneczną.

czytaj całość: DOŻYNKI GMINNE 2018

2018-08-13

DoMOWY za nami !!

Rodzinne warsztaty językowe za nami!
30 lipca w morzeszczyńskiej bibliotece odbyły się warsztaty „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”.Z tej okazji na zaproszenie instytucji odpowiedzieli najmłodsi czytelnicy wraz ze swoimi mamami, którzy przynieśli ze sobą dziecięce przekręty i wynalazki językowe swoich rodzin.
Celem programu DoMowy było pochylenie się nad rodzinnym, domowym językiem naszej społeczności.  Podczas warsztatu wszystkie nowe słówka utrwaliliśmy plastycznie, pochyliliśmy się też nad podarowaną przez organizatorów (Centrum Edukacji Obywatelskiej) literaturą dziecięcą. Oceniliśmy ile słów zna mama, ile słów znają dzieci oraz ile słów znają nasi młodsi i starsi koledzy.  W wyniku losowego doboru przyimków, słów i końcówek, tworzyliśmy też zupełnie nowe wyrazy.
Na koniec naszego spotkania rodziny stworzyły swoje własne rodzinne słowniki – pełne uśmiechu, zabawy i wspomnień.
Efekty naszej pracy można zobaczyć w fotorelacji -> http://morzeszczyn.naszabiblioteka.com/galeria/g,domowy-30-07-2018r
Dziękujemy za udział w warsztatach!

czytaj całość: DoMOWY za nami !!


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.