Przejdź do treści

Wtorek, 11.12.2018

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

2018-12-10

Projekcja filmu "Zimna wojna" w Dworze Lipa Góra

Polska światłoczuła i właścicielki Dworu Lipia Góra serdecznie zapraszają na projekcję filmu - Polskiego kandydata do Oscara, zdobywcy m. in. nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes - Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego! Gościem specjalnym będzie dźwiękowiec Mirosław Makowski, który dostał m. in. nagrodę właśnie za Zimną Wojnę na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zapraszamy już 13 grudnia (CZWARTEK) o godz. 19.00. Wstęp oczywiście wolny.

czytaj całość: Projekcja filmu "Zimna wojna" w Dworze Lipa Góra

2018-12-07

Młodzież z Nowej Cerkwi w Urzędzie Gminy w Morzeszczynie

6 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi wraz z opiekunem p. Barbarą Lisewską odwiedziła Urząd Gminy w Morzeszczynie. Młodzi poznali tajemnice opodatkowania, napisali wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz dowiedzieli się, czym zajmuje się ochrona środowiska w naszej gminie.

czytaj całość: Młodzież z Nowej Cerkwi w Urzędzie Gminy w Morzeszczynie

2018-12-07

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 05.12.2018r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie oraz trzecich Gimnazjum.

czytaj całość: Wycieczka zawodoznawcza

2018-12-06

Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki – IV edycja wystartowała

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

czytaj całość: Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki – IV edycja wystartowała

2018-12-05

X Powiatowa Gala Wolontariatu

4 grudnia 2018 r. odbyła się X Powiatowa Gala Wolontariatu, podczas której przedstawiono laureatów tegorocznych nagród. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności. Gospodarzem tegorocznego spotkania była Gmina Gniew.

czytaj całość: X Powiatowa Gala Wolontariatu

2018-12-05

Komunikat

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej informuje o ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego Bezpieczeństwa”.

czytaj całość: Komunikat

2018-12-04

Wolontariusze i społecznicy nagrodzeni po raz czwarty!

Znamy laureatów tegorocznych nagród wolontariatu w Gminie Morzeszczyn za rok 2018. Uroczysta gala, w czasie której uhonorowano wolontariuszy, animatorów i społeczników, odbyła się w piątek, 30 listopada, w świetlicy wiejskiej w Borkowie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie DRABKA.

czytaj całość: Wolontariusze i społecznicy nagrodzeni po raz czwarty!

2018-12-04

Informacje o KGW

W listopadzie weszła w życie nowa ustawa dotycząca funkcjonowania kół gospodyń wiejskich. W związku z tym Kociewskie Forum Kobiet zaprasza na spotkanie informacyjne. W czwartek (6 grudnia) o godz. 10:00 w restauracji "Piaskowa" w Tczewie (ul. Piaskowa 3) dowiedzieć się będzie można m.in. o nowych regulacjach dotyczących funkcjonowania KGW. Wstęp wolny.

czytaj całość: Informacje o KGW


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.