Przejdź do treści

Niedziela, 20.5.2018

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2017-06-07

11 Największa Lipa w Lipiej Górze za nami

Już po raz 11 odbył się przegląd gadek i skeczy kociewskich Największa Lipa w Lipiej Górze. Jak zwykle nasza kociewska kultura przyciągnęła wielu zaintereseowanych. A program w tym roku był bardzo bogaty

O 15 rozpoczęły się występy. Najpierw zaprezentowały się nasze Psiotrowe Gzuby z opiekunką Moniką Piekarską na czele, a zaraz po nich zespół Kociewie Retro. Najwięcej śmiechu i pozytywnej energii na widowni wywołały Kulickie Sztafsiranty przedstawiające scenkę Kociewskie Wesele autorstwa opiekunki zespołu Beaty Górskiej. Następnie zaprezentowały się dzieci z ZS w Morzeszczynie i SP w Nowej Cerkwi. Przed zaplanowaną przerwą swój program przedstawiły jeszcze Psiotrowe Dziywuchy z Morzeszczyna, przedstawiając m.in. swój nowy „afrykański” taniec, oraz nasi sąsiedzi z Kwidzyna, zespół Powiśle.

W trakcie przerwy wszyscy zostali poczęstowani znaną już w całej okolicy zupą szczawiową przygotowaną przez KGW w Lipiej Górze. Można też było spróbować grochówki, czy bigosu.

Cały przegląd zakończył się występem zespołu Burczybas, który bisował aż dwa razy.

Jak zwykle na takich imprezach pojawiły się wolontariuszki ze Stowarzyszenia Drabka z Morzeszczyna, które zajmowały się naszymi pociechami, przyozdabiając ich buzie ślicznymi rysunkami.

Po godz. 20 rozpoczęła się zabawa taneczna przy akompaniamencie Rafała Gwiazdy, która trwała do północy.

Dziękujemy wszystkim za udział, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć: http://nowa.morzeszczyn.pl/galerie-zdjec/11-najwieksza-lipa-w-lipiej-gorze-2017.html

wydruk, pdf


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.