Przejdź do treści

środa, 3.6.2020

Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2020-05-13

Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2020

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 12 maja 2020 r. podjął Uchwałę Nr 375/146/20 o zmianie uchwały w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” w związku z rozprzestrzenieniem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”.

W celu przeprowadzenia konkursu w warunkach bezpiecznych zarówno dla uczestników, jak i komisji oceniających, zmianie uległy terminy poszczególnych etapów konkursów. Komisje gminne w terminie do 30 czerwca br. zgłaszają laureatów etapu gminnego do etapu powiatowego, a komisje powiatowe do 31 lipca 2020 r. przesyłają poprzez platformę ePUAP prezentację multimedialne laureatów powiatowych do etapu wojewódzkiego.

Wojewódzka komisja konkursowa, na podstawie przesłanych zgłoszeń, opisów wsi i zagród oraz prezentacji ze zdjęciami, dokona oceny oraz sporządzi protokół do dnia 31 sierpnia 2020 r. W tegorocznej edycji konkursu komisja wojewódzka nie będzie dokonywała wizytacji terenowych laureatów etapu powiatowego, tj. wsi i zagród.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w regulaminie.

czytaj całość: Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2020

2020-04-22

Nowa stawka za odpady

Z dniem 1 maja 2020 r. w Gminie Morzeszczyn będą obowiązywały nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

czytaj całość: Nowa stawka za odpady

2020-06-02

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 7 w sprawie zmian udzielania porad prawnych oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

 

Od dnia 1 czerwca 2020 r. wznawia się udzielanie porad osobiście w trzech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego.  W dwóch punktach udzielanie porad nadal odbywać się będzie telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 7 w sprawie zmian udzielania porad prawnych oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

2020-06-02

Aktualizacji stanu stada

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie w związku z stwierdzeniem na terytorium województwa pomorskiego pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików, przypomina o obowiązku przekazywania przez hodowcę trzody chlewnej informacji o aktualnym stanie stada do Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. informacje o rozpoczęciu działalności nawet utrzymując jedną sztukę trzody chlewnej, informację o zakończeniu działalności jak i informacje o przepisaniu stada na inna osobę. Stado musi bowiem być objęte nadzorem epizootycznym i posiadać stosowny status stada w kierunku chorób, które badania wykonuje Inspekcja Weterynaryjna.

czytaj całość: Aktualizacji stanu stada

2020-06-02

60 – lecie OSP Kierwałd

30 maja 2020 r. swoje 60 – lecie działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Kierwałdzie. Przy tej okazji miały odbyć się gminne obchody Dnia Strażaka oraz zawody sportowo - pożarnicze, jednak przez aktualnie panujący stan epidemii zorganizowana została tylko msza święta w kościele pw. św. Marcina w Barłożnie.  Msza była wyrazem podziękowania strażaków za Bożą Opatrzność i szczęśliwe powroty z akcji oraz modlitwą w intencji Ojców założycieli jednostki.

czytaj całość: 60 – lecie OSP Kierwałd


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.