Przejdź do treści

Czwartek, 16.8.2018

Imieniny: Joachima, Nory, Stefana

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-08-14

„(do)wolność świętowania” 2018

(do)wolność świętowania” to pomysł Stowarzyszenia DRABKA z Morzeszczyna, które działa pod auspicjami naszej biblioteki, na niecodzienne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby radośnie uczcić to wyjątkowe wydarzenie zorganizowany zostanie duży happening na terenie rekreacyjnym w centrum gminy. Nie będzie to jednak jednorazowa impreza. Poprzedzą ją spotkania z mieszkańcami, wspólne warsztaty i debaty. Liczymy, że zaplanowane (i zrealizowane!) działania pozwolą na świeże spojrzenie na pojęcie wolności i patriotyzmu, rozbudzą w mieszkańcach troskę o dobro wspólne i zachęcą ich do większego zaangażowania w sprawy społeczne.Wpłaty można dokonać poprzez portal Zrzutka.pl:    www.zrzutka.pl/projekt-do-wolnosc-swietowania    lub przelew na konto Fundacji nr 10 8345 0006 0003 6113 2000 0001,    tytułem „darowizna na projekt (do)wolność świętowania”Jeśli Ty i/lub Twoja grupa/organizacja/instytucja/firma chce się włączyć do projektu i wspólnego świętowania oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę!

czytaj całość: „(do)wolność świętowania” 2018

2018-08-14

Spotkanie z Mieszkańcami

Problem walki z zanieczyszczeniem powietrza w ostatnim czasie nabiera coraz większej wagi, dlatego powstał Krajowy Program "Czyste Powietrze". Celem programu jest nie tylko modernizacja instalacji grzewczych, ale równiez poprawa efektywności energetycznej poprzez działania termomodernizacyjne budynków jednorodzinnych.

Z uwagi na w/w problem i możliwość pozyskania dotacji na ten cel, Wójt Gminy Morzeszczyn serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, które odbędzie się 11 września 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Nowej Cerkwi.

czytaj całość: Spotkanie z Mieszkańcami

2018-08-14

50 lat RAZEM

Swoje "Złote Gody" świetowali Państwo Jan i Ludwika Właszyn z Morzeszczyna.

W tak pięknym dniu,jakim jest 50. Rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam wszelkiej pomyślności,pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.

czytaj całość: 50 lat RAZEM

2018-08-14

Gospel w Gniewie już w piątek

GOSPEL 2018 – start w piątek 
Już niebawem, utwory pełne radości i spontaniczności, ponownie rozbrzmią na gniewskiej scenie. W trakcie XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel, Gniew ponownie stanie się miastem muzyki i gościć będzie wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu tczewskiego i nie tylko. Wśród tegorocznych artystów znajdą się m.in. Luxtorpeda, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Chester Burke i Karen Edwards.

czytaj całość: Gospel w Gniewie już w piątek

2018-08-14

Pierwsze Walne Plachandry

25 sierpnia w Piasecznie odbędą się I Walne Plachandry czyli zlot Kociewiaków. Impreza ma na celu integrację Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach: starogardzkim, świeckim i tczewskim. Idea została przedyskutowana i przyjęta podczas spotkań starostów i działaczy istniejących na Kociewiu  pozarządowych organizacji społeczno-kulturalnych i instytucji kultury. Nazwę zaproponowała p. prof. Maria Pająkowska-Kensik.

czytaj całość: Pierwsze Walne Plachandry

2018-08-14

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu
Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury

czytaj całość: Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

2018-08-13

DOŻYNKI GMINNE 2018

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 1 września (sobota) w Kierwałdzie.

Podczas uroczystości odbędzie się Dziękczynna Msza Św. w intencji rolników w Kościele pw. św. Marcina w Barłożnie.

Następnie po przemarszu orszaku dożynkowego na plac przy świetlicy w Kierwałdzie będą przeróżne atrakcje dla dorosłych i dzieci wraz z zabawą taneczną.

czytaj całość: DOŻYNKI GMINNE 2018


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.