Przejdź do treści

Sobota, 17.3.2018

Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

dd 7 6 5 4 3 2 1 12 11 8

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

2018-03-16

IX Wielkanoc w Kuchni Kociewskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie zaprszasza na IX Wielkanoc w Kuchni Kociewskiej, która odbędzie się w świetlicy GOK w  Dzierżążnie 22 marca 2018 r. o godzinie 17:00. W programie występy artystyczne, prezentacja i degustacja kociewskich potraw wielkanocnych oraz przypomnienie tradycji świątecznych. Współorganizaotrami są Koła Gospodyń Wiejskich z Morzeszczyna i Lipiej Góry.

czytaj całość: IX Wielkanoc w Kuchni Kociewskiej

2018-03-16

Szkolenie nt. przestrzegania zasad w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń

Wójt Gminy w Morzeszczynie wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii zapraszają na spotkanie dotyczące nowych przepisów w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF), wprowadzonych Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 roku.

czytaj całość: Szkolenie nt. przestrzegania zasad w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń

2018-03-16

Turniej Wiedzy Pożarniczej za nami

W dniu wczorajszym, w sali Urzędu Gminy w Morzeszczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W konkursie brało udział 33 uczestników ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi i Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie.

czytaj całość: Turniej Wiedzy Pożarniczej za nami

2018-03-13

Zaproszenia na Lipiogórskie Spotkania z Poezją

Biblioteka Morzeszczyn oraz Dwór Lipia Góra zapraszają na 2 Lipiogórskie Spotkania z Poezją. Tegorocznym gościem będzie tczewska poetka, Zofia Daniel.

czytaj całość: Zaproszenia na Lipiogórskie Spotkania z Poezją

2018-03-12

Awaria prądu

Zgodnie z informacjami od firmy Energa, informujemy o wystąpieniu dużej awarii na średnim napięciu w całym regionie Starogardu Gdańskiego, w tym w części gminy Morzeszczyn. Czas naprawy na ten moment jest trudny do przewidzenia, prawdopodobnie będzie to ok. godziny 13.

czytaj całość: Awaria prądu

2018-03-11

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa – opiekuna i gospodarza wsi, składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej, a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami i pracownikami naszej gminy. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania za trud i wysiłek w sprawowaniu tak ważnej funkcji oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności i gminy.

 

Wójt Gminy                                                      Przewodnicząca Rady Gminy

Piotr Laniecki                                                        Katarzyna Bandźmiera

czytaj całość: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

2018-03-07

Obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą odbywały się na terenie gminy Morzeszczyn przez cały rok

W siedzibie Urzędu Gminy w Morzeszczynie odbyło się spotkanie robocze dotyczące obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu, które zorganizował wójt gminy – Piotr Laniecki, wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie, Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi, Biblioteki w Morzeszczynie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy w Morzeszczynie.

czytaj całość: Obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą odbywały się na terenie gminy Morzeszczyn przez cały rok


Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.